Tapety z módy nikdy nevyšly. Vyberte si exkluzivní vzor, který na stěnách u sousedky nenajdete!

Říká se, že podlaha zrcadlí charakter interiéru a do jisté míry je to samozřejmě pravda. Ale mnohem větší plochu místnosti tvoří stěny, kterým z neznámého důvodu často nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Nemáme na mysli obrazy a další dekorace, kterých kolikrát na stěnu navěšíme až přespříliš. Jde nám o povrch, jehož správným výběrem můžeme docílit opravdu exkluzivního interiéru. A znáte něco luxusnějšího než tapety?

Pokud si myslíte, že tapety vyšly z módy, měli bychom vás vyvézt z omylu. Naopak jde o jeden z povrchů, které se na špici popularity drží již od doby svého vzniku. Stačí si prolistovat některý z prestižních magazínů o bydlení – přední bytoví designéři na tapety nedají dopustit ani dnes a rádi je využívají ve všech typech interiérů.

V současné době patří mezi nejrozšířenější typ tapet varianta z vinylu, která představuje ideální kombinaci nízké ceny, vysoké odolnosti vůči oděru a vodě a jednoduché údržby. Nabízí je spousta obchodních řetězců, ale toužíte-li po něčem lepším, sáhněte po tapetách od Diamond Design. Zajímá vás, včem se liší od šedého průměru?

Vinylové tapety mají gramáž od 300 g/m2 a na rozdíl od klasických vinylových tapet, které jsou nalepeny na papírovém podkladu, jsou většinou na vliesovém podkladu (netkaný textil), který usnadňuje aplikaci a strhávání ze stěny. Dalším argumentem je i šířka tapet – některé kolekce jsou v šířkách 70, 90 a dokonce 130 cm. Vzhledem k těmto parametrům je na stěně mnohem méně spojů a výsledek tak vypadá lépe než v případě tapet o šíři 50 cm.

Zdaleka největším důvodem pro výběr vinylových tapet je ovšem design. Zapomeňte na tuctové vzory a struktury a popusťte uzdu kreativitě. Diamond Design tapety dováží z Belgie, Itálie, Francie a Anglie a v mnoha případech jde o produkty, jejichž je výhradním dovozcem. Můžete si tak být jistí, že na ně u ostatních prodejců nenarazíte.

Tapety si můžete prohlédnout v některém z firemních showroomů (v Praze, v Brně nebo ve Zlíně) nebo hned teď na webu www.diamonddesign.cz. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, požádejte prodejce o radu, rád vám pomůže a navíc vypočítá potřebnou spotřebu. O pomoc můžete samozřejmě požádat i v případě instalace.

Publikováno: 19. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: luxusní tapety | tapety | tapety diamond design | vinylové tapety