Zastřešený bazén – teplejší i bezpečnější

Zahradní bazén je fenomén, který se za posledních deset let stal neodmyslitelnou součástí téměř každé zahrady. Kde jsou ty časy, kdy se jednalo o nedostupný artikl, který si mohli dovolit jen ti majetnější? Vzhledem k nízkým a ještě nižším cenám bazénů má menší či větší, nadzemní či zapuštěný bazén před domem prakticky každý každý z nás. Důkazem o dostupnosti je fakt, že se Česká republika řadí mezi tři evropské země s největším počtem bazénů v poměru k počtu obyvatel. Není se čemu divit, řada z nás raději oželí lepší dovolenou u některého z přímořských letovisek a investuje do bazénů, který zaručí pohodové koupání po několik dlouhých let.

Prodlužte si koupací sezónu

Bohužel pro nás, zdejší klima je poměrně nevyzpytatelné a nezřídka se stává, že několikadenní „tropy“ vystřídá několikatýdenní razantní ochlazení. Léto, během kterého nesmočíte v bazénu ani patu, tak není žádnou výjimkou. Jedno řešení, jak si prodloužit koupací sezónu však přeci jen existuje – jde o bazénové zastřešení, díky kterému se budete moct čvachtat třeba půl roku v kuse. Zastřešení bazénů způsobuje takzvaný solární efekt, díky kterému se voda rychleji prohřívá, ale zároveň pomaleji ochlazuje. Voda ve vašem bazénu tak bude mokrá, tedy promiňte, teplá, i v případě dlouhodobější nepřízně počasí.

Máte děti? Předejděte neštěstí

Zastřešení bazénu však přináší i další výhody. Do vody se díky němu nedostanou nečistoty a vy se vyhnete nutnosti neustálého přidávání chemie. Neměli bychom zapomenout ani na bezpečnostní hledisko – odkrytý bazén je velkým lákadlem pro děti i domácí zvířata, která do něj mohou v nestřeženém okamžiku spadnout. Hledáte-li kvalitní řešení za dostupno cenu, vyberte si zastřešení bazénů Albixion.