Domů » Žaluzie nebo rolety?
Bydlení

Žaluzie nebo rolety?

Řešíte dilema, jaký stínící systém zvolit pro vaše bydlení? Doby, kdy jste si mohli vybrat mezi dvěma základními barvami žaluzií, jsou již dávno pryč. Vaše okna mohou stínit nejen moderní žaluzie, ale také rolety. Vše je otázkou vašeho vkusu a financí, které chcete do stínícího systému investovat. V obou případech se však jedná o velmi dobrou investici, díky které zamezíte průniku ostrého slunečního světla a navíc předejdete zvědavým pohledům kolemjdoucích.

I vy možná řešíte problém s nadměrným osvětlením vašeho bytu. Architekt zkrátka nepromyslel dopad slunečního světla a připravil vám krušné chvilky. Vše se však dá velmi jednoduše vyřešit. Pořiďte si žaluzie nebo rolety a intenzitu slunečního záření regulujte. Moderní stínící systém jsou navíc velmi vkusnou dekorací, která vám pomůže vypilovat vzhled vašeho interiéru. Většina lidí si to bez žaluzií či rolet nedokáže představit. Pokud se rozhodnete pro žaluzie, měli byste pečlivě zvážit, pro kterou se rozhodnete barvu. Můžete si vybrat dominantní barvu, která skvěle doplní váš současný interiér, pokud se však rozhodnete přemalovat stěny na jinou, budete muset vyměnit i žaluzie. Neutrální barvy tak šetří vaší kapsu.

Mnohem populárnější jsou venkovní žaluzie neboli venkovní rolety. Ty poskytují optickou ochranu před nežádoucím slunečním zářením a zároveň ochranu mechanickou. Dají se pořídit včetně automatického stahování, což vám ušetří spoustu práce. Jednoduše nastavíte,  v kolik hodin se mají rolety stáhnout a je to. Pokud vám vadí neustálé pohledy zvědavých kolemjdoucích, jsou rolety opravdu na místě. Sháníte-li rolety či žaluzie levně, podívejte se po nich na internetu. Zde často narazíte na nejrůznější akce a výhodné ceny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!