Jsou lepší žaluzie, nebo rolety?

Řešíte dilema, jaký stínící systém zvolit pro své bydlení? Doby, kdy jste si mohli vybrat mezi několika základními barvami žaluzií, jsou naštěstí dávno pryč. Vaše okna mohou stínit nejen moderní žaluzie, ale také rolety. Výběr je otázkou vkusu a přirozeně i financí, které chcete do stínícího systému investovat. V obou případech se však jedná o velmi dobrou investici, díky níž zamezíte průniku ostrého slunečního světla, a navíc předejdete zvědavým pohledům kolemjdoucích.

I vy možná řešíte problém s nepříjemnými slunečními paprsky, které přes se derou přes okna do vašeho bytu. Architekt zkrátka nepromyslel dopad slunečního světla a připravil vám krušné chvilky. Vše se však dá velmi jednoduše vyřešit. Pořiďte si žaluzie nebo rolety a intenzitu slunečního záření regulujte. Moderní stínící systémy jsou navíc velmi vkusnou dekorací, která vám pomůže vypilovat vzhled vašeho interiéru. Většina lidí si to bez žaluzií či rolet nedokáže představit. Pokud se rozhodnete pro žaluzie, měli byste pečlivě zvážit, pro kterou se rozhodnete barvu. Můžete si vybrat dominantní odstín, který skvěle doplní váš současný interiér. Pokud se však rozhodnete přemalovat stěny na jinou barvu, budete muset vyměnit i žaluzie. Neutrální barvy tak šetří vaší kapsu. Další možností jsou interiérové rolety. Jsou k mání v širokém spektru designových variant včetně kombinované varianty typu "den a noc". Oproti běžným žaluziím působí hravěji.

Stínit můžete i zvenčí

V současné době jsou velmi oblíbené venkovní žaluzie či rolety. Ty poskytují optickou ochranu před nežádoucím slunečním zářením a zároveň ochranu mechanickou. Dají se pořídit včetně automatického stahování, což vám ušetří spoustu práce. Jednoduše nastavíte, kdy se mají rolety stáhnout a je to. Pokud vám vadí neustálé pohledy zvědavých kolemjdoucích, jsou rolety opravdu na místě. Venkovní žaluzie a rolety mají ještě jednu podstatnou výhodu. Oba druhy systému zadržují teplo a přispívají tak k výrazné úspoře na energiích. Na druhou stranu stojí výrazně více než klasické interiérové stínící systémy. Sháníte-li rolety či žaluzie levně, podívejte se po nich na internetu. Zde často narazíte na nejrůznější akce a výhodné ceny. Článek vznikl ve spolupráci s magazínem o bydlení Kytičkování.

Publikováno: 07. 12. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: moderní žaluzie | předokenní rolety | rolety | rolety levně | venkovní rolety | žaluzie | žaluzie levně