Přírodní kosmetika - tajný recept na věčně mladou pleť!

Tak dlouho jsme využívali moderních technologií a snažili se vyvinout vlastní kosmetiku, až jsme došli k závěru, že ani nejlepší chemik nevymyslí to, co nám už tisíce let servíruje matka příroda. O přírodní přípravky je stále větší zájem a nutno podotknout, že zasloužený. Na rozdíl od agresivních látek, které jsou obsaženy v chemické kosmetice, jsou přírodní produkty vyráběny na šetrné bázi. Díky rostlinným extraktům s bohatým obsahem vitaminů, hydratačních látek a antioxidantů, jsou vůči pleti velmi pozitivní a vyrovnávají její stabilitu.

Příroda dá vaší pokožce vše, co potřebuje

Přírodní bio kosmetiku může využívat opravdu každý, bez ohledu na typ pokožky. Nenajdete v ní parafíny, parabeny, konzervanty, syntetické parfémy ani přírodní barviva - produkty s přídomkem „bio“ musí splňovat mnoho kritérií a vyhovovat přísným standardům. Všechny důležité látky se vstřebávají do kůže a zvláčňují ji. Chcete-li udělat něco pro své zdraví a zaručit pokožce dostatek živin a tedy i dlouhotrvající mladiství vzhled, pak je přírodní kosmetika přesně tím, co hledáte. Spoustu vysoce kvalitních produktů pořídíte ve známém pražském esoterickém obchodě Knihy Dobra, případně z pohodlí domova v e-shopu knihydobra.cz. Čekají zde na vás ájurvédské, tělové a masážní oleje, bio balzámy, pleťové vody, rostlinné oleje, osvěžovače vzduchu a nechybí ani aromaterapie. A právě té bychom rádi věnovali poslední odstavec.

Aromaterapie - starověká metoda, která vašemu tělu udělá dobře

Aromaterapie není výdobytkem moderní doby, ale naopak ji s oblibou využívali už naši pradávní předkové. Podstatou je využívání čistých a silných rostlinných esencí – éterických olejů. Mezi typické produkty patří tělové a masážní oleje, které vám nepřinesou jen příjemný pocit při masáži, ale i dlouho po ní. Velmi dobře se vstřebávají do pokožky, která je díky nim mnohem hebčí, pružnější a vláčnější. Navíc se na ni netvoří nežádoucí mastný film. Stejně jako v případě bio kosmetiky, se k výrobě aromaterapických produktů využívají pouze přírodní látky a šetrné suroviny. Zpracovávají se tradičními metodami, díky kterým si zachovávají důležité bioaktivní látky, minerály a vitaminy. Mezi oblíbené aromaterapické produkty patří i koupelnové oleje a soli.

Publikováno: 24. 04. 2013

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam

Tagy: aromaterapie | přírodní bio kosmetika | přírodní kosmetika