Domů » Zahradní skleníky levně, ale kvalitně
Bydlení

Zahradní skleníky levně, ale kvalitně

Každý pořádný zahradník, který má na své zahradě dostatečný prostor a chce se pyšnit bohatou úrodou, se neobejde bez zahradního skleníku. Ať už si kupujete svůj první skleník, nebo jen chcete vylepšit svoji stávající výbavu, měli byste se zejména zaměřit na kvalitu skleníků na našem trhu. Na koupi zahradního skleníku se dá značně ušetřit, pokud kupujete skleník v akci, avšak nesmí to být na úkor kvality provedení.

Na co si dát při koupi zahradního skleníku pozor?

  1. Povrch desek výplně.

Moderní zahradní skleníky se dnes většinou vyrábí z lehkého a odolného polykarbonátu, který se vyznačuje výbornými termo-izolačními vlastnostmi. Pokud pokrývá povrch desek skleníku podivná krupička, znamená to, že zde použitý polykarbonát nepatří k těm nejkvalitnějším. Možná vznikl roztavením již vícekrát použitého polykarbonátu z jiných plastových výrobků, nebo dokonce výrobce do polykarbonátu při výrobě přimíchal jiný levný plast. Za horkých letních dní může takový nekvalitní polykarbonát žloutnout či popraskat. Proto při nákupu typu skleník polykarbonát pečlivě vybírejte prodejce, který může zajistit kvalitu svého zboží.

  1. Barva řezu deskou

Nejisté chemické složení naznačuje i světlá barva řezu deskou. Pravý kvalitní polykarbonát s UV filtrem by měl být v řezu tmavě modrý až černý. Směsový polykarbonát opět na sluníčku žloutne, křehne a posléze praská.

  1. Nepravidelná struktura řezu desky

Tato závada vzniká při opracování polykarbonátu starými stroji s opotřebovanými břity. Při přesném nařezání polykarbonátové desky kvalitní pilou nesmí docházet k deformování okrajů desek, které posléze v profilech skleníku nedrží a vypadávají.

  1. Nevhodná tloušťka polykarbonátových desek

Příliš tenké polykarbonátové desky způsobují problémy hlavně v zimě, když napadne sníh. Tabule skleníku se pak prohýbají a mohou praskat. Základem je síla prosklení zahradního skleníku alespoň 4 mm a menší velikost tabulí – jen tak bude Váš skleník odolný i  proti sněhu a větru.

sklenik-2

Tipy zkušeného zahrádkáře – jak poznat kvalitní zahradní skleník?

  • Polykarbonát musí být schopen snášet vysoké teploty, aby skleník na slunci nepopraskal.

  • Samozřejmostí je záruka na skleník na nerozbitnost kroupami, a to při jeho použití v rámci Evropy.

  • Ke skleníku je přiložen český návod na montáž a prodejce musí být schopen vyřizovat reklamace, příp. dodávat náhradní díly ke skleníku.

  • Nakupujte levné zahradní skleníky pouze u prověřených dodavatelů – nejlépe na velkých či specializovaných e-shopech.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!