Zabavte své děti kreativní činností

Máte-li doma malé děti, pravděpodobně si lámete hlavu, čím je přes prázdniny zabavit. Spojte příjemné s užitečným a zaujměte malé neposedy kreativní činností, u které se pobaví a zároveň budou i rozvíjet. Mezi zdaleka nejpopulárnější aktivity patří kreslení, malování, modelování či třeba skládání origami. Skutečně nejde o to, jak moc je vaše dítě talentované. V rámci umělecky orientovaných činností bude muset zapojit všechny své smysly a fantazii. Pojďme se spolu podívat na nejzajímavější výtvarné techniky a pomůcky, které k nim budete potřebovat

Procvičte si motoriku a vyrobte stylovou dekoraci

Zaměřme se nyní na výtvarné činnosti, které nejsou spjaty s malováním či kreslením, jako spíše s ručními pracemi. Mezi nejoblíbenější techniky patří modelování a to nejen z plastelíny či moduritu, ale také keramiky. Během těchto činností si děti zdokonalí motorické schopnosti a rozvinou prostorovou představivost. Výrobky z keramiky vám navíc zůstanou a můžete si je vystavit, co by stylové dekorace. Děti si zamilují i orientální origami, tedy skládání z papíru. Postupy ke skládání jsou volně na webu (např. www.origami.cz). Neměli bychom zapomenout na korálkování, batiku a celou řadu dalších technik, díky kterým si můžeme vytvořit pěkné dárky pro své blízké. Inspiraci najdete na www.vytvarnetechniky.cz.

Tradiční i netradiční kreslení

Většině dětí stačí obyčejné pastelky a arch čistého papíru. Tyto výtvarné potřeby je zabaví na celé dopoledne a vy zapomenete, že nějaké dětí máte. Pokud vaši prckové milují malování a kreslení, potěšte je méně tradičními barvami a naučte je nové zábavné výtvarné techniky. Pro ty úplně nejmenší jsou vhodné prstové barvy, prostřednictvím kterých namalují své vůbec první obrázky. Pro ty starší se hodí barvy na sklo či linoryt či akrylové barvy. Obrovským hitem jsou luminiscenční barvy, které ve tmě světélkují. Unikátní obrázky se stanou dominantou každého dětského pokojíčku.

Publikováno: 30. 07. 2012

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam

Tagy: kreslení | malování | origami | výtvarné techniky. výtvarné pomůcky