Trendy v letní obuvi aneb co by ve vašem botníku nemělo chybět?

Obsah článku:
  1. Žabky
  2. Sandály
  3. Pantofle

Léto je konečně tady, což pro nás ženy znamená jediné – další jedinečnou příležitost k obměně garderóby a samozřejmě i obuvi. A protože předpokládáme, že nebudete po několik dlouhých měsíců chodit v jednom a tom samém, připravili jsme pro vás několik praktických tipů. Zajímá vás, jaké jsou aktuální trendy a co by ve vašem letním botníku nemělo chybět?

Žabky

Snad žádný jiný typ obuvi nesymbolizuje léto tak jako právě žabky. Co vás možná překvapí je skutečnost, že na ně nedali dopustit ani naši předkové. Nejstarší dochované žabky pochází ze starého Egypta a jsou staré bezmála 6 tisíc let. Ty moderní se sice od původních liší, ale koncept se příliš nezměnil. Stále jde o pohodlné a elegantní řešení, které je vhodné na pláž i do města. Dámské žabky jsou k mání ve sportovním, minimalistickém i luxusně zdobeném designu. Liší se i materiály – zda sáhnete po gumě nebo třeba po bambusu, je jen na vás.

zabky-damske

Sandály

Ve vašem botníku nesmí chybět ani dámské sandálky. A opět dostanete na výběr z širokého spektra typů. Pro sportovkyně jsou jako stvořené bytelné outdoorové sandále, pro ženy preferující maximální pohodlí zase sandálky s plochou podrážkou (aneb skvělá alternativa k žabkám nebo pantoflím). Oproti žabkám mají formálnější charakter, tedy alespoň v případě elegantního modelu.

damske-sandale

Pantofle

Nedílnou součástí letního portfolia jsou i dámské pantofle. Na hřejivé pantoflíčky, které vás zahřívají v zimním období, na nějakou dobu zapomeňte a pořiďte si letní variantu. Budou to stylové pantofle na vysokém klínu, klasika na korkovém podpatku nebo ploché pantoflíčky? Chcete-li, aby vám vydržely déle než jednu sezónu, zvolte kvalitní materiály. Může to být kůže s odolnou podešví, nicméně chybu neuděláte ani v případě lesklé gumy. Pantoflím z gumy se přezdívá melisky a ostudu vám rozhodně neudělají! melisky Fotografie v článku nám poskytl známý internetový prodejce Stylomat.cz. V e-shopu seženete letní obuv všeho druhu (vynikající poměr kvality a ceny!) a mimo jiné i dámské tenisky – ty se vám budou hodit vždy, když se letní počasí tak trochu zblázní nebo jen budete vyžadovat lepší ochranu nohou.

Publikováno: 28. 06. 2015

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: dámská letní obuv | trendy v letní obuvi