Jak zajistit včasné varování občanů v krajních situacích? Pomůže klasický drátový rozhlas i moderní systémy

V posledních letech si v našich končinách pomalu zvykáme na poměrně časté přírodní katastrofy. Zejména se jedná o povodně, které jsou tolik typické hlavně pro jarní a letní období. Některé lokality na Moravě se pak dokonce musely potýkat s následky nedávného tornáda. Situací, které jsou možným ohrožením obyvatelstva, se samozřejmě najde mnohem více. Proto je důležité, aby obce investovaly do komunikačních zařízení, díky nimž zajistí potřebnou informovanost lidí, když například nefunguje elektřina apod.

Obecní rozhlasy nepatří do starého železa

I v dnešní době nelze opomenout drátový obecní rozhlas. Samozřejmě by se již nemělo jednat o zastaralé modely z minulého století. V současnosti jsou drátové rozhlasy v moderním hávu vybaveny nejrůznějšími automatickými prvky, přesto jde stále o klasický způsob, jakým lze informovat občany v dané obci rychle o tom, zda se neděje něco zásadního. Drátový obecní rozhlas lze využívat nejen ve zmíněných krajních situacích, dodnes běžně funguje hlavně v menších městech a na vesnicích jako systém, který se využívá pro ohlašování nejrůznějších kulturních, sportovních a společenských akcí, konání trhů apod.

Varovný systém

Ještě podstatnějším prvkem je špičkový varovný systém. Doba v tomto směru hodně pokročila. Dnes tak varovné systémy dokážou zavčas varovat před silnými bouřkami, povodněmi, silným větrem, ba dokonce před zemětřesením, což samozřejmě v Česku není zas až tak častým přírodním úkazem. Chcete-li v rámci vaší obce investovat do kvalitního obecního drátového rozhlasu či varovného systému, můžete se obrátit na společnost Elmik. Ta se zabývá instalací a montáží těchto produktů a další ozvučovací techniky již od roku 1994, tudíž má veskrze bohaté zkušenosti.

Publikováno: 28. 09. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam