Vlastní bydlení v Praze? Developeři lákají na družstevní byty!

Kde vzít v současné době na pořízení vlastního bytu v metropoli? Tuto otázku si nekladou jen zájemci o bydlení, ale také samotné developerské společnosti. Při rostoucích cenách nemovitostí i hypotečních úvěrů se totiž vzdaluje mnoha lidem možnost získat vlastní byt. Družstevní byty jsou tak vhodnou alternativou pro spokojený život v metropoli. Získat byt může rodina s dětmi i senioři, pro život ve vlastním totiž není zapotřebí hypotéka ani dokládání příjmů z daňových přiznání. Jaké developerské projekty s družstevním bydlením se chystají?

Byty Malý háj

Zeleň i možnost družstevního bydlení láká do Štěrbohol, kde společnost FINEP plánuje v blízké době další etapu výstavby a v plánu je celá rezidenční čtvrť s veškerou občanskou a sociální vybaveností, dětskými hřišti a relaxační zónou. Bydlení v Praze se stává v rámci tohoto projektu družstevního bydlení dostupné pro řadu rodin s dětmi, které ocení tento koncept i bydlení v blízkosti parků a cyklostezky. Na ještě větší atraktivitě navíc získá tato oblast po vybudování plánované tramvajové tratě.

Byty Kaskády Barrandov

Další možností, která se v katalogu developera objeví s nabídkou družstevního bydlení, je rozšíření projektu Byty Kaskády Barrandov. V lokalitě, která se nachází jen pár kroků od přírodního parku Prokopské údolí, vznikne v nejbližších letech centrální náměstí s veškerými službami a restauracemi s bytovými komplexy okolo. Výhodou je i veškerá sociální a občanská vybavenost včetně škol nebo školek, což je pro rodiny s dětmi ideální.

Byty Harfa Park

Projekt v oblasti Vysočan na Praze 9 patří mezi další, který umožní oba druhy vlastnictví. Kromě osobního také družstevní byty Praha, které jsou dostupné všem, kteří by jinak na hypotéku nedosáhli. Výhodou projektu Byty Harfa Park je blízký revitalizovaný park, který je ozdobou původně průmyslové čtvrti. V předchozí etapě si zájemci rozebrali celkem 105 družstevních bytů během velmi krátké době, proto společnost FINEP uvažuje o rozšíření nabídky i v této lokalitě.

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam