Venkovní rolety patří mezi nejlepší stínící techniku

Pokud nemáte ještě vyřešené stínění oken v bytě, případně s tím stávajícím nejste spokojeni, měli byste uvažovat o instalaci venkovních rolet. Nejedná se sice o kdovíjak extra levnou záležitost, na druhou stranu však nic lepšího v tomto segmentu najít nelze.

Budiž tma

Hlavním důvodem, proč si lidé dávají do oken závěsy, žaluzie nebo právě rolety, je stínění. Díky tomu je možné si takřka kdykoliv vytvořit pohodičku u televize a nenechat se zároveň obtěžovat otravnými slunečními paprsky. Ne všechna stínění však dokáží navodit pocit absolutní tmy. Venkovní rolety na okna ano. Tma se hodí nejen při sledování oblíbených filmů, ale v zatemněné místnosti může člověk rovněž lépe spát i během dne. Hodně lidí pracuje na směny, což mimo jiné znamená chodit spát ve dne. To není pro náš organismus ideální. Když se však pomocí rolet navodí dokonalá tma, usnout pak není pro většinu jedinců problém.

Chrání před vedrem, zimou i hlukem

V letních měsících bývají také u nás pěkné pařáky, a ne každý má volné zdroje ke koupi odpovídající klimatizace. Navíc živit při dnešních cenách dalšího žrouta elektřiny se také každému nechce. S nainstalovanými venkovními roletami většinou není potřeba v domácích podmínkách tento druh potíží řešit. Ty totiž tvoří dokonalou bariéru, skrze kterou se horko dovnitř nedostane. Rozdíl venkovních a vnitřních teplot tak mohou dosahovat i 10 °C. Skvělé navíc je, že toto řešení funguje také v zimě, kdy se naopak tímto způsobem dá ušetřit za vytápění. Rolety tohoto typu navíc působí perfektně rovněž jako ochrana proti zvukům z ulice. Další důvod, proč nad koupí alespoň uvažovat.

Vhodná firma

Aby venkovní rolety fungovaly podle předpokladů, musí se jednat o kvalitní výrobek. Ne všude je ovšem možné s tímto počítat. Proto je dobře, že existují firmy typu Sundex, které poskytují nejen spolehlivé produkty, ale rovněž i instalační služby.

Publikováno: 22. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam