Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jak vidí budoucnost investování zlata odborníci?

Cena zlata nedávno dosáhla historických vrcholů a přilákalo pozornost investorů po celém světě. Během posledních týdnů jsme byli svědky nečekaně rychlého růstu ceny zlata, což vedlo k rozsáhlým diskusím a spekulacím o jeho dalším vývoji. Analytici se shodují a očekávají další růstu ceny drahého kovu, což vytváří zajímavé příležitosti pro investory. Přestože investice do zlata mohou být přitažlivé, je důležité zachovat obezřetnost a dobře si promyslet investiční strategií.

Jedním z klíčových faktorů, který je třeba vzít v úvahu při investování do zlata, je způsob, jakým si zlato pořídíte. V České republice není možné získat zlato přímo od místní mincovny ve formě zlatých cihel nebo slitků. Namísto toho se zlaté cihly nebo slitky často dovážejí z rafinérií ve Švýcarsku. Tato situace může mít dopad na dostupnost a cenu zlata na trhu, a proto je důležité zvážit spolehlivého prodejce, který má dobré zázemí a reputaci.

Dalším důležitým hlediskem je forma investice do zlata. Existuje několik možností, jak investovat do zlata, ale konzervativní přístup zahrnuje nákup fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí. Tento způsob investování poskytuje investorům fyzickou kontrolu nad jejich investicí a eliminuje riziko spojené s virtuálními formami vlastnictví zlata nebo investicemi do akcií zlatých dolů.

Je také důležité zdůraznit, že ne všechny formy investice do zlata jsou stejně bezpečné nebo vhodné. Virtuální formy vlastnictví zlata, jako jsou například zlaté ETF nebo fondy, mohou být vystaveny různým rizikům, včetně možného nedostatku fyzického zlata pro pokrytí investicí. Proto je důležité provádět důkladné zkoumání a porozumět všem aspektům virtuálních forem investování do zlata předtím, než se rozhodnete je použít jako součást své investiční strategie.

Podobně jsou na tom investice do akcií zlatých dolů - i ty mohou být spojeny s významnými riziky, jako je například nestabilní politická situace v těžebních regionech nebo výkyvy cen zlata na trhu. Proto je důležité provádět pečlivý výběr a zkoumat pozadí a výkonnost těžebních společností před investicí do jejich akcií.

V neposlední řadě je důležité, abyste za své peníze požadovali fyzické držení zlata. To znamená, že máte skutečné cihly nebo mince ve svém vlastnictví a není zde žádný prostor pro nedůvěryhodné finanční nástroje nebo produkty.

Investice do zlata rozhodně patří mezi atraktivní způsoby diverzifikace investičního portfolia a obecně slouží jako ochrana proti inflaci a ekonomické nejistotě. Za všech okolností je však nezbytné provést analýzu a mít jasně definovanou investiční strategii, která odpovídá vašim cílům a toleranci k riziku. Investování do fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí zůstává jednou z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších forem této investice, a proto by mělo být - vzhledem k aktuální situaci na trhu a očekávanému dalšímu vývoji ceny zlata - prioritou každého konzervativního investora.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Adam