Drátový rozhlas pro města a obce: Jaký má význam v dnešní době?

S příchodem moderních technologií na začátku nového století začal notně zastarávat systém klasických drátových rozhlasů v malých obcích a městech. Přesto má ale jeho údržba a zachování stále velký smysl, a to hned z několika důvodů.

Na drátový rozhlas nedá dopustit starší generace

Drátový rozhlas obecní působnosti je v první řadě i dnes důležitým zdrojem informací, které obce potřebují rychle sdělit svým občanům. Jedná se o zařízení, díky němuž se zejména starší generace snadno dozví, co se v jejím okolí děje a připravuje. Je třeba mít na paměti, že zdaleka ne každý senior ovládá chytré mobilní telefony, často starší lidé nemají doma internet, respektive ho vůbec neumějí používat k získávání informací. Rozhlas pro města a obce drátový tak má minimálně v tomto ohledu cenu udržovat v chodu.

Obecní rozhlas pomáhá v nenadálých situacích a během přírodních kalamit

V posledních letech jsme si v našich končinách museli zvyknout na různé přírodní katastrofy. A právě díky obecnímu drátovému rozhlasu je možné rychle na takovéto situace reagovat. Leckdy totiž při záplavách, bouřích a požárech přestane fungovat mobilní síť a internet, lidé jsou pak odkázáni na alternativní zdroje informací. Drátový rozhlas obecní se v tom okamžiku stává velmi cenným zařízením. Je ale samozřejmě důležité, aby měl dostatečný dosah a kvalitu. Proto je dobré vědět, na koho se obrátit, pakliže máte na starosti správu obecního majetku, do něhož obecní rozhlas bezesporu patří.

El-MIK přináší precizní řešení pro města a obce po celé ČR

Instalace, modernizace a opravy drátových i bezdrátových rozhlasů a ozvučovací techniky v tuzemsku zajišťuje společnost EL-MIK. Firma funguje už od roku 1994, takže má s tímto druhem činnosti bohaté zkušenosti. Kromě rozhlasu je schopna dodat také ozvučení do sálů, nádražních budov, smutečních síní, kulturních domů a dalších objektů.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam