Těhotenská kalkulačka: zdroj ověřených informací v důležitém období ženy

Nervozita, někdy strach z budoucnosti, které se mísí s neskutečnými návaly radosti. Těhotenství je zásadním předělem v životě ženy, obdobím, během kterého vytanou na mysli mnohé otázky, na které nemá chuť nebo čas ošetřující lékař odpovídat. Kde najít správné a ověřené informace? On-line svět zahlcují různé fámy a mýty, na kterých se někteří chtějí přiživit. A právě z toho důvodu existuje těhotenská kalkulačka nabízející pravdivá fakta o celém průběhu těhotenství.

Klíčový termín porodu

Kdy dojde k okamžiku, kdy se miminko vyklube na svět? Termín porodu je klíčovým datem, které chce znát každá budoucí maminka. Na webu Modrého koníka stačí vyplnit údaj o poslední menstruaci. Objeví se nejen termín porodu, ale také časové rozmezí, kdy může k porodu dojít. A kolik zbývá dnů do narození děťátka a na přípravu pokojíčku? I na to tato specifická kalkulačka odpoví. Těhotenství musí samozřejmě potvrdit vyšetřením gynekolog, který také vystaví těhotenskou průkazku, do které se zaznamenávají potřebné údaje a výsledky jednotlivých vyšetření.

Zdroj informací v těhotenství

Těhotenskou průkazku musí ženy nosit neustále u sebe, jedná se o informační zdroj pro lékaře o stavu těhotné. Samotná žena ale potřebuje vědět mnohem více, a právě proto lze týden po týdnu konzultovat svůj stav s těhotenskou kalkulačkou. Každý týden těhotenství je označen číslem, pod kterým se zobrazují poznatky, které se vztahují k danému času. Jak se žena cítí? Jak se mění tělo a jaké neduhy mohou v konkrétním týdnu nastat? To jsou odpovědi, kterých se žena na webu Modrého koníka dočká. Současně se pro každý týden zobrazí vývoj plodu nebo potřebná vyšetření, která žena musí podstoupit.

Psychická pohoda v těhotenství

Setkat se jednou měsíčně s lékařem, který většinu času jen vypisuje výsledky vyšetření do počítače, mnohým těhotným jednoduše nestačí. Otázek je mnoho a odpovědí u gynekologa málo, přitom znát potřebné je klíčové pro duševní pohodu. Naštěstí těhotenská kalkulačka zahrnuje veškeré dostupné znalosti o průběhu těhotenství, videa, snímky nebo grafiky k jednotlivým tématům. Nechybí ani rady ohledně stravování, cvičení nebo cestování autem či letadlem. A co dělat ve chvíli, kdy na danou otázku neexistuje na webu odpověď? Vždy je možné zadat anonymní dotaz do online poradny a inspirovat se zkušenostmi ostatních uživatelek.

Publikováno: 04. 04. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam