Trpíte v práci strachem a obavami? Nechte se pojistit

Méně zkušení zaměstnanci a pracovníci vykonávající činnosti s vyšší osobní odpovědností bývají plní stresu a starostí. To se samozřejmě negativně podepisuje na jejich zdraví a také na kvalitě odvedené práce. Tito lidé mají všeobecný strach z toho, že něco pokazí nebo dokonce rozbijí. Náhrada škody pro ně může být likvidační, takže žijí prakticky v každodenním stresu a obavách. Nebylo by lepší sjednat si kvalitní pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Náhrada škody do výše 4,5 násobku měsíčního příjmu

Samozřejmě se může stát, že v rámci pracovní doby něco rozbijete nebo maličko poškodíte. V takovém případě ovšem zaměstnavatel může žádat náhradu škody až ve výši 4,5 násobku vašeho měsíčního příjmu, což určitě nebude zanedbatelná částka. Pojištění odpovědnosti zaměstnance je speciálně připraveno právě pro tyto příležitosti. Za pravidelně placené pojistné za vás pojišťovna převezme část rizika a v případě pojistné události vám pomůže s úhradou náhrady škody. Výše pojistné částky závisí na spoluúčasti a na výši měsíčních splátek.

Na kolik se nechat pojistit?

Jednoduchá otázka, na kterou existuje stejně jednoduchá odpověď. Stačí si spočítat 4,5 násobek vašeho měsíčního příjmu a na výslednou sumu se nechat pojistit. Zdá se vám to málo? Vyšší částka je absolutně zbytečná, protože zaměstnavatel po vás ze zákona nemůže žádat vyšší náhradu. Samozřejmě si můžete sjednat pojistnou sumu nižší, ovšem v takovém případě počítejte s tím, že v okamžiku, kdy zaměstnavateli něco rozbijete, utrpí váš osobní rozpočet velkou újmu.

Kde se nechat pojistit?

Pojištění odpovědnosti zaměstnance byste měli sjednávat pouze u renomovaných a tradičních společností. Jednou z nich je pojišťovna ERGO, která navíc nabízí speciální tarify pro řidiče. Například tarif Řidič PLUS je určen pracovníkům, kteří mohou služební auto využívat i pro osobní účely a chtějí se pojistit pro případ nehody. Kromě tohoto produktu nabízí pojišťovna ERGO také cestovní nebo majetkové pojištění, které si lze sjednat online. V pracovní době přemýšlejte pouze nad zadanými úkoly. Pojištění odpovědnosti zaměstnance vás ochrání před případnými škodami, takže můžete být o trochu klidnější.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam