Domů » Pronikněte do tajů celostní medicíny. Co je její podstatou?
Zdraví

Pronikněte do tajů celostní medicíny. Co je její podstatou?

Moderní medicína je mocná, ale rozhodně ne všemocná. Naopak se zdá, že v mnoha oblastech ubírá špatným směrem. Každou chvíli vychází odborné články, v rámci kterých jsou zpochybňovány metody, které byly ještě donedávna velmi preferované. Konkrétně například „všemocná“ antibiotika, o nichž se momentálně píše v souvislosti s velmi negativním dopadem na zdraví. Není divu, že se stále více lidí zajímá o jiné možnosti. Jednou z nich je i celostní nebo též holistická medicína.

První zmínky o celostní medicíně pochází z období 2. světové války, kdy tento způsob léčby popsal berlínský psychoanalytik Friedrich Perls. Hlavní myšlenkou byla úzká provázanost osobnosti s jeho představami, pocity a činy.

Celostní medicína nemá daleko k přírodní léčbě

Celostní medicína nemá daleko k alternativní medicíně. Označení holistická pochází z řeckého slova holos, což znamená celý/celistvý. Lékaři praktikující tento způsob léčby pohlíží na člověka jako na celek a zastávají názor, že hlavními důvody nesprávného fungováním organismu jsou psychické problémy.

V rámci celostní medicíny se používají pouze přírodní medikamenty a techniky, které nemají vedlejší účinky. Těmi lze údajně vyléčit veškerá onemocnění, a to včetně těch vážných a dlouhodobých. Do jaké míry je léčba efektivní, záleží na vztahu lékaře a pacienta.

K preferovaným metodám přírodní medicíny patří akupresura, akupunktura, astromedicína, čínská medicína, fytoterapie, reiki, jóga, feng shui a shiatsu. Lékaři také často doporučují výraznou změnu životního stylu a úpravu jídelníčku.

Celostní medicínu můžete nyní studovat i v Brně

Chcete-li se o celostní medicíně dozvědět více, přihlaste se do některé z poboček Kamaté – školy celostní a přírodní medicíny. Instituce vznikla v roce 2010, kdy ji založila MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. K pobočkám v Praze a Českých Budějovicích nyní přibyla také škola přírodní medicíny – nově otevřená pobočka v Brně.

Nabídka studijních oborů je bohatá a zahrnuje výživové poradenství, homeopatii, psychosomatiku, fytoterapii i kurzy zdravého vaření. Více se dozvíte na skolakamate.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!