Pronikněte do tajů celostní medicíny. Co je její podstatou?

Moderní medicína je mocná, ale rozhodně ne všemocná. Naopak se zdá, že v mnoha oblastech ubírá špatným směrem. Každou chvíli vychází odborné články, v rámci kterých jsou zpochybňovány metody, které byly ještě donedávna velmi preferované. Konkrétně například „všemocná“ antibiotika, o nichž se momentálně píše v souvislosti s velmi negativním dopadem na zdraví. Není divu, že se stále více lidí zajímá o jiné možnosti. Jednou z nich je i celostní nebo též holistická medicína. První zmínky o celostní medicíně pochází z období 2. světové války, kdy tento způsob léčby popsal berlínský psychoanalytik Friedrich Perls. Hlavní myšlenkou byla úzká provázanost osobnosti s jeho představami, pocity a činy.

Celostní medicína nemá daleko k přírodní léčbě

Celostní medicína nemá daleko k alternativní medicíně. Označení holistická pochází z řeckého slova holos, což znamená celý/celistvý. Lékaři praktikující tento způsob léčby pohlíží na člověka jako na celek a zastávají názor, že hlavními důvody nesprávného fungováním organismu jsou psychické problémy. V rámci celostní medicíny se používají pouze přírodní medikamenty a techniky, které nemají vedlejší účinky. Těmi lze údajně vyléčit veškerá onemocnění, a to včetně těch vážných a dlouhodobých. Do jaké míry je léčba efektivní, záleží na vztahu lékaře a pacienta. K preferovaným metodám přírodní medicíny patří akupresura, akupunktura, astromedicína, čínská medicína, fytoterapie, reiki, jóga, feng shui a shiatsu. Lékaři také často doporučují výraznou změnu životního stylu a úpravu jídelníčku.

Celostní medicínu můžete nyní studovat i v Brně

Chcete-li se o celostní medicíně dozvědět více, přihlaste se do některé z poboček Kamaté – školy celostní a přírodní medicíny. Instituce vznikla v roce 2010, kdy ji založila MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. K pobočkám v Praze a Českých Budějovicích nyní přibyla také škola přírodní medicíny – nově otevřená pobočka v Brně. Nabídka studijních oborů je bohatá a zahrnuje výživové poradenství, homeopatii, psychosomatiku, fytoterapii i kurzy zdravého vaření. Více se dozvíte na skolakamate.cz.

Publikováno: 11. 06. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: celostní medicína | škola celostní medicíny