Prohlédněte si vaše miminko v reálném čase

Těhotenství patří k nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Potkalo-li vás štěstí v podobě miminka, určitě si budete chtít okamžiky, kdy jste jej nosily v bříšku, čas od času připomenout. Zdaleka nejhezčí vzpomínkou jsou obrázky z ultrazvuku, tedy vůbec první fotografie vašeho potomka. Nespokojíte-li se s obyčejnými 2D snímky, ze kterých toho nejde moc rozpoznat, zajděte si na vyšetření do některé z gynekologických ordinací Gynprenatal. Ty najdete v Moravskoslezském kraji a to hned na několika místech. Privátní zařízení v Havířově, Hati, Bašce a Kozmících nabízí trojrozměrný pohled do vašeho bříška a to dokonce v reálném čase.

První videozáznam vašeho miminka

Gynekologické zařízení Gynprenatal, jako jedno z mála v ČR, umožňuje pořízení trojrozměrných snímků a videa vašeho miminka v reálném čase. Jedná se o takzvaný 4D ultrazvuk a není na něj nutné doporučení vašeho lékaře. Mějte však na paměti, že se jedná o nadstandardní vyšetření, které si musíte hradit samy. Fotografie, kterou lze pořídit přes 3D ultrazvuk vás vyjde na 400-, videozáznam (společně s trojrozměrnými fotografiemi) pak na rovnou tisícovku. Domů si odnesete přibližně desetiminutový záznam na videokazetě, CD či DVD a jeden vytištěný termosnímek. Na donesenou disketu či flash disk pak dalších 10 fotografií v digitální kvalitě. V případě, že budete mít zájem pouze o videozáznam a nikoliv fotografie, bude vás stát 800 korun.

Kdy je vhodné období pro pořízení 4D ultrazvukového záznamu?

Podle gynekologů je ideální čas od 14. do 23. týdne těhotenství. Od 17. do 23. týdne lze pozorovat plod a jeho obličej, od 24.týdne je kvalita omezena kvůli velikosti plodu. Vzhledem k omezenému prostoru je možno snímat jen část miminka (např. pouze obličej). Předtím, než se dostavíte na ultrazvuk, se musíte telefonicky objednat. Veškeré informace a telefonní čísla najdete na gynprenatal.cz.

Publikováno: 29. 07. 2012

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: 3D ultrazvuk | 4D ultrazvuk | ultrazvuk