Proč vyrazit obytným autem na Ukrajinu?

Ukrajina je bez pochyby jednou ze zemí, která nepatří mezi klasické výletní destinace Čechů. Na jednu stranu je to pochopitelné, na druhý pohled přichází našinec o hodně. I na Ukrajině jsou krásná místa, architektonické skvosty, nevšední lidové zvyky a samozřejmě dechberoucí příroda. Pro mnohé je kultura země zajímavá, blízká i vzdálená. Vyrazit do země přes cestovku není pravé dobrodružství, ale jet obytným autem na Ukrajinu zvládne každý solidní řidič. Díky vlastnímu způsobu dopravy uvidíte mnohem více, než byste čekali.

Cestujte na vlastní pěst

Do bouřlivou historií opředené země můžete vyrazit letecky, autobusem, vlakem, ale nejlepší je to obytným vozem. Ačkoliv se vám může zdát tento způsob cestování riskantní, opak je pravdou. Vzdálenost Praha – ukrajinské hranice je asi 800 km. Jakmile dorazíte na Ukrajinu, nebudete shánět ubytování ani pronájem automobilu. Být mobilní je totiž na Ukrajině velice důležité. Jen tak se dostanete i k těm nejzapadlejším památkám. Na hraničních přechodech očekávejte běžnou kontrolu, jen pamatujte na to, že nesmíte vyvážet maso, mléčné výrobky. Pozor si dejte na převoz alkoholu a cigaret, měli byste zbytečné problémy.

Ukrajina vás uchvátí

Vyjeďte obytným autem na Ukrajinu a poznejte krásy Krymu na vlastní pěst. Věřte, že právě černomořské pobřeží patří k nejromantičtějším. Písečné koberce vás uchvátí stejně jako vodní sporty a rybaření. Zakarpatí vybízí k turistice, cyklistice a poznání panenské přírody. Tunel lásky, železniční trať osázená stromy u města Klevan, uhrane věčné romantiky. V každém případě se vydejte do Karpat, k řece Dněpr, do Kyjeva a Lvova.

Nezmeškejte nejlepší termín!

Pronájem obytného vozu není dnes žádný problém. Stačí si rezervovat termín, vybrat si ideální vůz a seznámit se s podrobnými informacemi o Ukrajině. Cestování obytným vozem je stále populárnější. Jakmile ho jednou okusíte, budete vědět proč!

Publikováno: 11. 02. 2021

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam