Proč si zabookovat hotel v Ostravě a dát šanci tomuto městu?

Třetí největší město České republiky a zároveň metropole severní Moravy. Přesně tak by se dala charakterizovat Ostrava. Už dávno není, co bývala, avšak ze své minulosti dodnes těží. Najdete zde industriální památky i zajímavou architekturu. Zajímavá je rovněž její poloha blízko slovenských i polských hranic. Morava rozhodně stojí za prozkoumání a velkou výhodou je, že je tu levněji než v Praze. Možná si tedy budete moct dovolit i nějaký luxusnější hotel v Ostravě, který nabídne dobrou polohu, vynikající kuchyni nebo pobytové balíčky s wellness.

Co určitě vidět v Ostravě?

Neměli byste si nechat ujít místní dominantu, Dolní oblast Vítkovic. Oblast se povedlo hodně pozměnit k lepšímu, najdete zde třeba i multifunkční kulturní centrum, takže se tady rozhodně nebude líbit pouze milovníkům techniky. Pro ty toho však Ostrava nabídne dost – například stezku technických atraktivit. Dalším krásným místem je bezpochyby Slezskoostravský hrad, který je obnovený a své návštěvníky vítá v celé své kráse. Na hradě je muzeum čarodějnic a expozice útrpného práva. Dětem se bude líbit ostravská ZOO, hezky je unavíte a večer budete mít příležitost si odpočinout. Kde? Vynikající volbou bude vířivka Ostrava ve vašem hotelu.

Výlety blízko Ostravy

Budete-li chtít vyjet někam mimo Ostravu, určitě se vydejte směrem do Beskyd. Populární je třeba zdejší Stezka Valašska mezi korunami stromů na Pustevnách. Krásný je také větrný mlýn Spálov, nejmenší větrný mlýn v ČR, pohádkový zámek Hradec nad Moravicí či hrad Hukvaldy, největší hradní zřícenina na celé Moravě.

Kde se v Ostravě ubytovat?

Vynikající volbou je čtyřhvězdičkový hotel Ostrava s názvem Jan Maria. Nachází se přímo v objektu bývalé šachty Jan Maria, která zde byla od 19. století. Nemějte ale strach, hotel je moderní, nabídne vám wellness i bowling, což jsou skvělé příležitosti pro deštivé dny. Také hotelová restaurace Ostrava je vyhlášená. Neváhejte a zabookujte si svůj pobyt!

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam