Domů » Připravte se na příští koupací sezónu a dopřejte svému bazénu praktické zakrytí
Bydlení

Připravte se na příští koupací sezónu a dopřejte svému bazénu praktické zakrytí

Zdá se vám, že byla letošní koupací sezóna příliš krátká na to, abyste si ji řádně užili? Sotva jste smočili kotníky, voda zezelenala a než jste stihli přilít trochu bazénové chemie, byla na koupání příliš studená? V tom případě napřesrok učiňte pár praktických opatření, díky kterým si vodní radovánky vychutnáte naplno. V rámci efektivní ochrany před tvorbou mikroorganismů, ale také tepelnou izolaci, díky které se voda tak rychle neochladí, můžeme bazén zakrýt. Nemáte-li dostatek prostředků na stavbu zastřešovací konstrukce, případně ji z nějakého důvodu nechcete, jednoduše bazén zakryjte.

Zaměřili jsme se na portfolio českého výrobce, společnosti TERMOBAZÉNY, s.r.o. Firma se na bezpečnostní zakrytí bazénu specializuje od roku 2005 a jako jediná v republice má na své produkty patent na nosnost a bezpečnost.

K zakrytí bazénu lze využít hned několik typů konstrukcí, při čemž všechny mají ještě jednu funkci. A to neméně podstatnou – zabraňují pádu domácích mazlíčků a dětí, které se v okolí bazénu pohybují.

Základním kamenem sortimentu jsou dva druhy bezpečnostních plachet, které jsou vyztuženy hliníkovými nosnými trubkami. Plachty se umisťují na okraj bazénu a ukotvují do dlažby, čímž jsou zabezpečeny proti posunu. Jde o vůbec nejlevnější typ zakrývací konstrukce a vzhledem nikterak nenarušuje kolorit zahrady. Zajímavou volbou je průsvitný model „SOLAR“, přes který prochází sluneční paprsky a napomáhají k rychlejšímu ohřevu vody.

Plachta

Solar

Bezpečnostními plachtami však sortiment plachet nekončí. Další možností, jak zakrýt bazén, je solární bublinková fólie s manuálním navíjecím systémem. I tento typ zakrytí urychluje ohřev vody a v případě vnitřních bazénů výrazně redukuje odpar vody. Pro ty, kteří se s manuálním navijákem nespokojí, jsou připraveny automatické PVC plachty Wallu Lock s motorem bez seřizování koncové polohy. Díky integrovanému systému je zajištěn odvod dešťové vody a v zimě se o tuto funkci stará nízkonapěťové čerpadlo.

Walu Lock

A teď něco pro fajnšmekry, kteří se s plachtou nespokojí. Výrobce nabízí i méně známé, ale zato velmi atraktivní lamelové zakrytí. Jsou-li vaše nároky na estetiku vysoké, vsaďte právě na něj. Lamely věrně kopírují tvar bazénu a protože neleží na jeho okrajích, není zde zapotřebí nosných trubek nebo kolejnic. I lamelové zakrytí Walu Roll snižuje tepelné ztráty, zabraňuje odpařování vody a po zakrytí bazénu se upnou do bezpečnostního kotvení.

Lamelové zakrytí

Říká se, že to nejlepší patří nakonec. V případě zakrývacích systémů jde sice o prvenství subjektivní, ale přesto si myslíme, že zaujme i ty nejnáročnější. Aneb jak by se vám líbilo proměnit bazén na terasu? Přesně to totiž umožňuje terasové bazénové zakrytí Walu Deck, které z bazénové plochy v mžiku vytvoří místo pro pohodové posezení, nebo třeba dětské hřiště. V porovnání s předchozími typy zakrytí přináší další výhodu – úsporu místa, což ocení především majitelé menších zahrad.

Terasové zakrytí

Tak na co ještě čekáte? Díky bazénovému zakrytí ochráníte bazén před nečistotami, ušetříte za chemii a zabráníte úniku tepla. Podrobné informace o všech zmíněných systémech najdete přímo na webových stránkách společnosti TERMOBAZÉNY s.r.o.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!