Pracovní obuv Panda: Kvalitní boty pro vašeho pracanta

Znáte protivnější pocit, než když vás tlačí boty? Pravděpodobně ne, což v případě pracovní obuvi, ve které často trávíme v lepším případě osmihodinové, v tom horším pak dvanáctihodinové směny platí hned dvojnásob. Není to přitom pouze komfort, ale hlavní riziko při nošení špatné obuvi představují potenciální zdravotní problémy, které se – věřte, nevěřte – v případě dlouhodobějšího užívání takto nepohodlné a nekvalitní obuvi dostaví. Naštěstí existuje spolehlivé řešení. Těmito velice palčivými problémy se již před více než 30 lety začal zabývat sympatický chlapík Luigi Gargiullo, pocházející z jihoitalského městečka Cisternino. Ve snaze vytvořit takovou pracovní obuv, která bude jednak perfektně chránit nohy svých majitelů a navíc ještě nabídne vkusný vzhled, položil před více než třemi desítkami let základní kámen světoznámého brandu Panda Safety, která v dnešní době každý den vyrobí kolem 5 000 párů pracovní obuvi. Ty jsou vyráběny z kvalitních a velice přísně vybíraných materiálů přesně tak, aby splňovaly ty nejpřísnější bezpečnostní normy a dokonale tak uspokojily i náročného zákazníka.

Jak vybrat pracovní obuv?

Výběru pracovní obuvi je nezbytné věnovat opravdu velkou pozornost. Spočítáme-li si totiž množství času, jaký budeme pár pracovních bot nosit, snadno dospějeme k názoru, že v tomto případě by se nám šetření opravdu nevyplatilo. To je důvod, proč značka Panda neustále investuje nemalé finanční prostředky do dalšího rozvoje své pracovní obuvi tak, aby se pracanti z různých profesních oborů mohli těšit novým a novým technologiím, které zaručují maximální bezpečnost a pohodlí. Pokud pracovní obuv zrovna vybíráte, měli byste si v první řadě přesně specifikovat, v jakém prostředí budou boty „chodit“. Je totiž technicky nemožné, aby do sebe jeden model pracovní obuvi komplexně obsáhl všechny technologie a svým vybavením byl tak vhodný pro všechny situace. Nezoufejte však; přesně to je totiž důvod, proč společnost Panda ve svém sortimentu nabízí široké spektrum modelových řad pracovní obuvi, z nichž každá je speciálně přizpůsobena do jiného pracovního prostředí a jednoduše se člení na obuv pracovní, bezpečnostní a ochranou. Doporučujeme, abyste si před samotnou koupí pracovní obuvi položili několik jednoduchých otázek: Pracuji uvnitř nebo venku? V teplu nebo chladu? Hrozí mi zranění nohou pádem těžkých předmětů nebo například propíchnutí? Potřebuji reflexní prvky? Přicházím do styku s benzínem, olejem a dalšími chemickými látkami? Drtivá většina nabízených modelů pracovní obuvi značky Panda samozřejmě disponuje ochranou proti mechanickému poškození, je odolná vůči vodě a chladu a navíc vyniká prodyšností. Spousta dalších aspektů, kterými bude vaše pracovní obuv vybavena, by se však měla odvíjet právě dle odpovědí na výše položené otázky. Ať už se tedy rozhodnete pro pracovní obuv kotníkovou či vysokou, pracovní polobotky, pracovní sandály anebo například speciální zdravotní pracovní obuv (tzv. Sanitary), zajímat by vás měla zejména:
 • Absorpce energie v oblasti paty
 • Antibakteriální úprava
 • Antistatická podrážka
 • Bezpečnostní kovová tužinka ve špičce
 • Nekovová tužinka ve špičce
 • Kovová stélka proti propichu
 • Nekovová stélka proti propichu
 • Oleji-vzdorná úprava
 • Protiskluzová úprava
 • Voděodolná úprava
 • Úprava s reflexními doplňky
 • Zateplení

Nebojte se zeptat odborníka!

Pokud si ani po předchozím výčtu doporučení nevíte rady s tím, jak vybrat vhodnou pracovní obuv Panda, nevěšte hlavu! Každý prodejce všechny vaše dotazy rád zodpoví a s výběrem nových bot do práce vám ochotně pomůže. Níže jsme pro Vás ještě vybrali několik produktů, které stojí za vyzkoušení: tomiscz-cz_pracovni-obuv-panda-hlavn__

Publikováno: 14. 09. 2016

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pracovní boty