Domů » Ozdobte si tělo pěkným piercingem
Móda

Ozdobte si tělo pěkným piercingem

Nemáte rádi uniformitu a naopak si potrpíte si na originální doplňky? Pak možná uvažujete i o tetování nebo piercingu. A zatímco „kérku“ jen tak jednoduše neodstraníte, kovovou ozdobu můžete kdykoliv vytáhnout a tunel nechat zarůst. Na reakce okolí nehleďte, vždyť první artefakty piercingu jsou staré několik tisíc let a měl nejen rituální a náboženský význam, ale často signalizoval také sociální postavení. Některé kultury se sice k propichování kůže stavěly odmítavě, ale ve dvacátém století se piercing rozšířil i do většinové moderní společnosti.

Piercing má mnoho podob a lze umístit prakticky kdekoliv – do uší, obličeje, ale i na prsní bradavky nebo genitálie. Zdaleka nejoblíbenější je ovšem piercing do nosu, jazyka a pupíku. A právě těmto variantám jsme se rozhodli věnovat pár řádků.

Piercing do nosu

Piercing do nosu se poprvé vyskytl zhruba před 4 000 lety na Středním východě, měl podobu kroužku a jeho velikost byla symbolem bohatství. Oblíbily si ho také africké kočovné kmeny a v 16. století pronikl do indie. Obrovské popularitě se těší i dnes a patří mezi jemné a zajímavé doplňky, které jsou vidět na první pohled. Vpich není bolestivý a velmi rychle se hojí.

Piercing do jazyka

Piercing do jazyka patří mezi „skryté“ šperky a vyrábí se snad v mnoha nejrůznějších provedeních. Pokud vám nevyhovuje klasika v podobě titanu nebo chirurgické oceli, sáhněte po bioplastu, který je šetrnější k zubní sklovině. Chcete-li se stát středem pozornosti, pořiďte si ozdobu se svítícími kuličkami. Mezi prvními nositeli byli Aztékové a Mayové, kteří propichováním jazyka uctívali bohy. Piercing v jazyku je údajně nejméně bolestivý a velmi rychle se hojí.

Piercing o pupíku

Piercing do pupíku je skutečně trendy, ale na rozdíl od předchozích vpichů se poměrně dlouho hojí (často až půl roku, v závislosti na hygieně). Aplikace by neměla probíhat během letních měsíců a nositelka by měla mít vystouplé bříško – v opačném případě ji bude ozdoba při každém propnutí těla nepříjemně táhnout.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!