Olivový olej a jeho využití v kosmetice

Olivový olej je nepostradatelným pomocníkem každé správné hospodyňky, ale jestlipak víte, že může nahradit také pleťovou a tělovou kosmetiku? Pokud dáváte přednost přírodním produktům před nepříliš šetrnou chemií, můžete si doma připravit nejrůznější masky a zábaly. Využití olivového oleje v kosmetice jsme věnovali dnešní článek! Péči o vaše tělo vám mohou usnadnit některé druhy ovoce a zeleniny (viz. notoricky známý okurkový zábal), nicméně o olivovém oleji se v souvislosti s kosmetikou tolik nehovoří. Kvalitně zpracovaný olivový olej přitom obsahuje více než 70 % nenasycených mastných kyselin, které snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění. Díky obsahu prospěšných vitaminů jako je A, D, E či dalších látek jako například draslík a lecitin zvyšuje celkovou vitalitu organismu. A nesmíme zapomínat ani na vysoký obsah antioxidantů.

Olivový olej jako odličovač

Najít odličovač, díky kterému se snadno a rychle zbavíte líčidel, není tak snadné. A přitom stačí namočit tamponek do teplé vody a kápnou na něj olivový olej. Hravě odlíčíte jak klasická, tak voděodolná líčidla. Budete-li si chtít namíchat větší množství odličovače, nalijte do prázdné lahve vodu (ideálně s aloe vera) a přidejte olivový olej (v poměru 2:1 ve prospěch vody). Pozor – obsah je vždy nutné před odlíčením protřepat, aby se olej smíchal s vodou.

Olivový olej jako maska na vlasy

Kvalitní panenský olivový olej dokáže pleti dodat živiny, ale zároveň ho lze využít pro přípravu vlasové masky. Živiny se dostanou do hloubky a prohlédnou i velmi zničené vlasy. Postup je následující: Olej zahřátý na pokojovou teplotu (studený nebude fungovat) naneste rovnoměrně do vlasů a nechte působit co možná nejdéle (klidně i několik hodin). Bude-li olej příliš stékat, jemně vlasy zabalte do potravinové folie. Nakonec si vlasy důkladně umyjte šamponem.

Olivový olej prospívá i nehtům a rukám

Suchá kůže na rukou, lámavé a roztřepené nehty – ponořte ruce na cca 15 min. do misky s vlažným olivovým olejem a budete mít po problémech. Vaše ruce budou opět jemné a nehty zesílí. Tip na závěr: Pro dosažení viditelných výsledků používejte pouze kvalitní extra panenské oleje. Doporučujeme produkty Terra Creta, které jsou dostupné i v běžných obchodních řetězcích. Značka Terra Creta snoubí to nejlepší z dlouholeté řecké tradiční výroby a nabízí vysokou kvalitu za příjemnou cenu.