Domů » Od kdy by se mělo dítě učit anglicky?
Děti

Od kdy by se mělo dítě učit anglicky?

Je lepší počkat a zbytečně dítko nevystavovat stresu, nebo se do toho pustit co nejdříve a „nalít“ mu do hlavičky co nejvíce slovíček a frází? To je otázka, na kterou hledá odpověď spousta českých rodičů. Jsou si velmi dobře vědomi toho, že znalost cizího jazyka je v dnešní době velkou výhodou a v budoucnu bude takřka nutností. Jenomže netuší, kdy a jak začít. Co si o tom myslí odborníci?

O tom, že si rodiče uvědomují význam cizích jazyků (a především angličtiny) svědčí zvýšená poptávka po anglických školkách a specializovaných kurzech pro nejmenší. Je ale pro dětský mozek zdravé vnímat dva jazyky zároveň? Podle psychologů zpravidla ano. Děti vystavené více jazykům se je naučí velmi rychle rozlišovat a bez problémů přecházejí z jedné řeči do druhé. V dospělosti mají navíc i lepší výslovnost.

Kdy tedy s angličtinou začít?

Dětský mozek je velmi tvárný a často je přirovnáván k houbě, která dokáže absorbovat téměř vše – včetně cizího jazyka. Angličtina pro děti se doporučuje kolem dvou let, kdy se začínají tvořit jazyková centra a v podstatě platí, že s kolika jazyky se dítě dostane do styku, tolik jazykových center se mu vytvoří.

Co se týče dětí, které s cizím jazykem do styku přišly až v pozdějším věku (kolem 10 let), ty zpravidla nemluví tak plynule a dělá jim větší problém správná výslovnost.

Problém může nastat v případě, kdy na malé dítě někdo z blízkého okolí hovoří více jazyky. To má pak problém jazyky rozlišit a skládá vícejazyčné věty. Za cizí jazyk může považovat i mateřštinu.

Ve školce mají plno? Vyzkoušejte Wattseneglish!

A kde dítko přihlásit, aby se naučilo co nejlépe hovořit anglicky? Pokud ve svém okolí nemáte žádnou anglickou školku, poohlédněte se po kvalitním kurzu. K nejlépe hodnoceným patří metoda Wattsenglish, se kterou má bohaté zkušenosti jazyková škola Praha JS FAN. Větší děti pak mohou absolvovat kurzy Flyers a získat certifikát jako potvrzení o dosažené úrovni.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!