Domů » Zařizujete dětský pokoj a nevíte jak na to?
Děti

Zařizujete dětský pokoj a nevíte jak na to?

Máte před sebou nelehký úkol v podobě zařizování dětského pokoje a nevíte, jak se k němu postavit? Pěkně čelem a taky trochu jinak než jste zvyklá. Dětský pokoje se totiž od ostatních místností v mnoha ohledech liší. Nemáte-li žádné předchozí zkušenosti, dejte na naše praktické tipy. Prozradíme vám, jak vybudovat praktický a útulný pokojíček a čeho se naopak vyvarovat. Vaše díte si své nové zázemí zamiluje!

Které barvy jsou ty pravé?

Barvy jsou základ a udávají tempo celého dětského pokoje. Je jasné, že v pokojíčku pro malé děvčátko budou dominovat „holčičí“ barvy a v pokoji malého chlapíka naopak růžovou nebo červenou nevyužijete. V žádném případě však nezapomínejte na psychologii barev a zohledněte pohovu svého dítka. Podle odborníku jsou pro děti do čtyř let nevhodné barvy jako červená, žlutá a oranžová, protože mohou podpořit hyperaktivitu. V případě staršího dítěte, které je v porovnání se svými vrstevníky méně aktivní až flegmatické, byste však měli zvolit právě mezi těmito tóny. Budete-li chtít dítě usměrnit a uklidnit, zvolte světle modrou nebo světle zelenou. A samozřejmě se nezapomeňte zeptat na názor toho, kdo bude v pokojíčku trávit většinu času.

palanda-poschodova-postel-domino-d859-nizka-masiv-smrk

Koberec, PVC, nebo něco úplně jiného?

Pokud jste výběr podlahové krytiny chtěla „odbýt“ obyčejným kobercem, ještě své rozhodnutí zvažte. Celoplošné koberce jsou v mnoha ohledech nepraktické, protože se hůře čistí a slouží jako „lapač“ škodlivých organismů. V pokojíčku dítěte, které tráví spoustu času a podlaze, sice koberec přijde vhod, ale místo zmíněného celoplošného raději zvolte několik menších kusových.

Velmi dobře se udržuje podlaha z PVC, ačkoliv může dítě trochu studit. Perfektní volbou ke korek a stále populárnější marmoleum (neboli akustické PVC).

Nábytek, který s dítětem poroste

S dětským nábytkem to není tak jednoduché, jak jste si možná původně myslela. Měl by ladit se zvolenou výmalbou, poskytovat dostatek úložného prostoru a zároveň vydržet nešetrné zacházení. Investice do kvality se v případě nábytku do dětského pokoje vyplatí a budete-li si při výběru počínat obezřetně, nebudete ho muset měnit velmi dlouho.

Co se týče materiálů, na samotné špici stojí nábytek z masivu. Z estetického hlediska jasně dominuje nad ostatními materiály a zároveň je zdravotně nezávadný, což byste měla zohlednit především při výběru dětské postele.

V dětský pokojích s menšími dispozicemi se perfektně uplatní vestavěné skříně s praktickým systémem polic a přihrádek. Spoustu místa vám ušetří také patrová postel kombinovaná s psacím stolem. Inspiraci najdete u známého prodejce na www.detske-pokoje.eu.

palanda-posuvna-domino-d860-nizka-masiv-smrk

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!