Domů » Objevte krásy zeleného ostrova Ischia
Cestování a dovolená

Objevte krásy zeleného ostrova Ischia

Jestlipak už jste přemýšleli nad tím, kam se letos vydáte na dovolenou? Aby ne, s blížícím se létem se většině z nás nehoní hlavou nic jiného, než myšlenky na nekonečné opalování, koupání a objevování nových zajímavých míst. Máte-li však plné zuby rutinní dovolené, která se od té loňské a předloňské nebude nijak výrazně lišit, prožijte léto na „Zeleném ostrově“. Netušíte, kde ho máte hledat? Rozhodně ne tak daleko, jak jste si možná mysleli. Zeleným ostrovem je právem nazýván ostrov Ischia, které leží v Neapolském zálivu.

Za hlavní centra stále zeleného italského ostrova jsou pokládány města Ischia Porto a Ischia Ponte. Zatímco první představuje jakousi moderní tvář ostrova, tedy obchodní, administrativní a společenské centrum, v té druhé narazíte na typické rybí restaurace a samozřejmě také na dominantu města – Aragonský hrad.

Důležitou zastávkou by mělo být také lázeňské a archeologické centrum Ischia Lacco Ameno, které je známé tím, že zde byly objeveny zbytky starých řeckých civilizací. Prohlédnout si je můžete i vy, jsou totiž k vidění v místním muzeu.

Neméně kouzelné je ovšem také největší město Ischia Forio, v jehož okolí najdete spoustu útulných a nepříliš drahých hotelů. Prakticky na každém rohu zde natrefíte na starobylý kostelík nebo kapličku a za shlédnutí stojí i kouzelná botanická zahrada „La Mortella“. Nad městem se táhnou vinice, které končí až na samotném vrcholu sopky Epomea. Známé jsou i místní termální prameny a udržované pláže San Francesco, Citara a Cava dell’isola.

Ischia je skutečným italským klenotem, který vás pohladí na duši a připomene,že i dnes existují místa, ve kterých se žije tak trochu jinak… A abychom nezapomněli, na své si přijdou i milovníci potápění, které křišťálově čistá voda přímo vybízí k důkladnému prozkoumání zdejší podmořské fauny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!