Peníze ztrácí na hodnotě. Ochránit je může investice do zlata

Máte našetřeno bokem a rozhodli jste se pro jednou peníze rozmnožit? Děláte dobře, protože nechat je ležet ladem znamená riskovat ztrátu hodnoty následkem inflace. Způsobů, jak prostředky investovat, je velmi mnoho a záleží nejen na objemu peněz, kterým momentálně disponujete, ale také na vaší povaze a znalostech. Můžete je zúročit velmi rychle, ale stejně tak o všechno přijít. Pokud jsou vám akcie, investiční fondy a kryptoměny proti srsti a nehodláte své těžce vydělané koruny či eura svěřit do rukou neznámého brokera, vsaďte na stálici v podobě drahých kovů. Jejich hodnota se v průběhu času zvyšuje a kromě toho mají vysokou likviditu. Můžete je kdykoliv zpeněžit a vydělat.

Hodnota stříbra roste rychleji než u ostatních drahých kovů!

Zlato je tradiční investiční nástroj, ale kromě něj se v hledáčku investorů drží také stříbro. Kdo do něj investoval již v roce 2007, tedy v době před ekonomickou krizí, vydělal dokonce více než na zlatě, jehož cena vzrostla 3,1 krát. Nyní oba kovy zažívají býčí trend, který by měl podle analytiků by pokračovat i nadále. Investiční zlato lze zakoupit ve formě slitků a mincí. Ty mají oproti slitkům výhodu – jejich hodnotu neudává jen přítomnost samotného kovu, ale také exkluzivita. Zkrátka a dobře mají i sběratelskou hodnotu, která může výrazně převýšit hodnotu zlata jako takového. Nemáte-li s nákupem drahých kovů žádné zkušenosti, obraťte se na někoho, kdo se v oboru pohybuje dostatečně dlouho a nabídne vám výhodné podmínky a garanci nejvyšší kvality.

Kde seženete kvalitní zlato i stříbro výhodně?

Specialisty na investiční zlato a stříbro najdete v týmu Pražské mincovny a.s. Společnost je partnerem ČNB, na trhu působí od roku 2003 a nabízí nejvýhodnější mince a slitky na trhu. Zakoupíte je v e-shopu na zlate-mince.cz i v kamenné prodejně v Obecním domě v Praze.