Nepodceňujte pravidelnou péči o zuby

Snad každý člověk touží po krásném bělostném úsměvu. V dnešní době je to něco jako vizitka. Bohužel, ne každému byly hezké, zdravé a bílé zuby naděleny do vínku. Občas je tomu potřeba pomoci. To však často souvisí s návštěvou zubního lékaře. Snad z žádného jiného doktora lidé nemají takový strach, jako právě ze zubaře. Tato fobie bývá naštěstí často neopodstatněná a lidé se brzo přesvědčí, že na profesionálním ošetření zubů není nic hrozivého.

Domácí péče o zuby

Zuby mají velký vliv na kvalitu našeho života, a proto se rozhodně vyplatí o ně pečovat. Mezi péči, kterou zvládnete sami doma, patří především pravidelné čištění zubů. Vypadá to sice zcela banálně, ale i správné čištění má svá pravidla. Základem správného čištění není zubní pasta, ta mnohdy není ani potřeba, ale hlavní je vybrat správný kartáček. Měl by mít jemné měkké štětinky na malé ploše, díky tomu se dostanete všude, kde je potřeba. Samotné čištění byste pak měli provádět alespoň dvakrát denně po dobu dvou až tří minut. Pokud se o své zuby poctivě nestaráte, může se stát, že se u vás dřív nebo později objeví zubní kaz. V tom případě už chtě nechtě musíte vyhledat profesionální pomoc a navštívit zubní ordinaci. V léčbě se zubními kazy je účinná takzvaná záchovná stomatologie. Pokud jsou však zuby poškozené natolik, že se nedají zachránit, nastupují již zubní implantáty.

Moderní zubní ordinace

Zubní implantologie je v současné době velmi rozšířená. Nejčastěji se používají šroubové zubní implantáty. Tuto metodu aplikuje pro své pacienty také zubní ordinace Kvalident. Jde o velmi příjemné a profesionální pracoviště, jež používá ty nejmodernější technologie a špičkové materiály. Vybrat si můžete z implantátů značek, jako jsou například švýcarský Straumann, švédský Nobel Biocare či cenově příznivé švýcarské implantáty Camlog a Conelog.

Publikováno: 28. 03. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: domácí péče o zuby | péče o zuby