Nejlepší dárek? Přece ten z čokolády!

Hledáte-li dárek, který vám nezruinuje rozpočet a zároveň u něj nehrozí společenské faux pas, vsaďte na kvalitní čokoládu. Vhodně zvolený čokodárek spolehlivě potěší snad každou ženu a ostudu si s ní neutrhnete ani u pánského osazenstva. Přečtěte si, proč jsou čokoládové dárky znamenitou volbou snad za každé situace a inspirujte se tipem na věhlasné výrobky z české produkce.

Čokoládový dárek jako medicína na úzkost

Žijeme v poněkud pohnuté době. Míra stresu je kvůli pandemii koronaviru – a nyní války na Ukrajině - mnohem vyšší a spousta lidí se dnes potýká s úzkostmi. Čokláda sice není všelék, nicméně funguje jako perfektní „nakopávač“ nervové soustavy. Obsahuje železo, vitamíny B2 a B3, a proto zmírňuje nervozitu a navozuje stav klidu.

Čokoládou proti únavě

Pozitivních účinků čokolády je celá řada. Mezi ty nejdůležitější patří aktivace celého těla – tentokrát díky kombinaci teobrominu a kofeinu. Jeden čtvereček před náročnou událostí zajistí, aby ji organismus zvládl s grácií.

Ochrana před osteoporózou

Bylo prokázáno, že čokoláda snižuje hladinu cholesterolu v krvi a funguje jako efektivní ochrana cévního systému. Podle některých studií může pravidelná konzumace čokolády snížit riziko osteoporózy až o polovinu.

České čokoládové dárky světového věhlasu

Není čokoláda jako čokoláda. Kvalita drtivé většiny výrobků, které na nás volají z regálů v supermarketech, nestojí ani za povšimnutí. Na úplně jiné úrovni je česká Míšina čokoláda. Její autorka Michaela Dohnálková používá nejlepší kakaové boby – ty se následně pečlivě přetřídí a šetrně zpracují. Výsledkem je lahodná a neobyčejně křupavá delikatesa, jež se právem honosí jako jedna z nejlepších u nás. O kvalitě Míšiny čokolády se mimochodem přesvědčili i ve světě. V soutěži Academy of Chocolate Awards se v konkurenci 1600 čokoládových výrobků ze 45 zemí světa několikrát umístila na medailových příčkách. Čokoládové dárky všeho druhu najdete v e-shopu misinacokolada.cz.

Publikováno: 03. 06. 2022

Kategorie: Dárky

Autor: Adam