Domů » Dopřejte si doma správné barvy. Mozek vám za to poděkuje
Bydlení

Dopřejte si doma správné barvy. Mozek vám za to poděkuje

Zamysleli jste se někdy nad tím, čeho si při vstupu do místnosti všimnete nejdříve? Bez ohledu na to, zda jde o nově zařízený obývací pokoj nejlepší kamarádky nebo kancelář významného obchodního partnera, většinu lidí okamžitě uhodí do očí barevná kompozice. Ano – nikoliv styl interiérového designu, ale barvy a jejich odstíny. Možná jste to netušili, ale zásadně ovlivňují naše myšlenkové procesy, a proto bychom je neměli brát na lehkou váhu.

Lidský mozek je bezesporu úchvatný orgán. Právě díky němu se náš druh dostal tak daleko, ovšem pravdou je, že o něm ještě stále nevíme zdaleka všechno. V čem si jsou však odborníci stoprocentně jistí, je vnímání barev a jejich vliv na to, jak se cítíme.

Podle expertů z University of Westminster panuje poměrně čitelná souvislost mezi barvami a lidskými vlastnostmi. Neznamená to nic jiného, než že jsou si lidé se stejnými barevnými preferencemi v určitém ohledu velmi podobní. Pokud tedy upřednostňujete totožné tóny jako někdo z okruhu vašich příbuzných či známých, pravděpodobně máte něco společného.

Nastavte si atmosféru v domácnosti podle libosti

Naladit prostor pro vás bude tak snadné, jak moc se naučíte pracovat s barvami. Do místnosti můžete přidat hřejivou energii, ale také ji uklidnit a harmonizovat. Jen nezapomeňte, že stejně významné jako teplé a studené barvy mají barvy neutrální (tzn. bílá, šedá, hnědá…). Vašim cílem by měla být rovnováha, které vždy není snadné dosáhnout. Nebojte se proto požádat o radu odborníka z řad interiérových designérů.

Na druhou stranu není nic jednoduššího, než experimentovat s bytovým textilem. Když do neutrálního základu vměstnáte barevné záclony, povlečení a další textilní kousky, nic tím nepokazíte. Výměna je vždy otázkou krátké chvilky a finančně vás také nezruinuje.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!