Nápady a inspirace do zahrady

Krásná a upravená zahrada je hotovou pastvou pro oči, ale docílit kýženého výsledku dá někdy pořádně zabrat. Naštěstí žijeme v době plné moderních vymožeností a technologií, které nám mohou práci značně usnadnit. Nechejte se inspirovat různými vychytávkami a vytvořte si tak zahradu svých snů.

Automatické závlahové systémy

Nejdůležitějším úkonem, bez nějž by v zahradě nic nevyrostlo, je zalévání. Tato činnost nejde nijak ošidit a musí se dělat stoprocentně poctivě, protože jinak nebudou mít rostlinky dostatek vláhy a uvadnou. Ačkoliv má zalévání pomocí konve svoje kouzlo, při větších plochách dokáže pěkně potrápit pohybový aparát každého zahradníka. Tento problém snadno vyřeší zavlažovací systémy s centrální řídící jednotkou. Tato vymoženost zalévá podle předem zadaných informací a navíc ji lze řídit přes chytrý telefon.

Oddych v zahradním lehátku

Se zahradou byl odjakživa spjatý také relax. K těmto účelům nejlépe poslouží kvalitní zahradní lehátka, kde si s v teplých slunných dnech můžete poležet s knihou a výbornou kávičkou. Odpočinek na čerstvém vzduchu při cvrlikání ptáčků je jedna z nejlepších věcí, co můžete pro svoji duševní pohodu udělat. Lehátko je možno zakoupit také dvojmístné, takže příjemné chvilky si můžete užívat i se svojí drahou polovičkou, případně jej lze využít i k aktivitám s těmi nejmenšími. Hraní společenských her na zahradě s dětmi v pohodlí zahradního posezení si jistě zamiluje každý.

Sochy do zahrady jsou in

Ať už jste vlastníkem rozsáhlého pozemku nebo máte k dispozici pouze malý zelený plácek, hezké zahradní sochy jsou skvělou volbou vždycky. Vhodně zvolené plastiky dokáží pozvednout estetiku celého místa a vytvořit zajímavou podívanou. Vybírat si můžete z materiálů jako dřevo, kámen, keramika, kov či dokonce i sklo. Není nutné se omezovat pouze na tradiční zahradní trpaslíky. Popusťte uzdu svojí fantazii a zkrášlete prostor třeba dřevěnými zvířaty.

Publikováno: 04. 03. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam