Domů » Na podzim za exotikou!
Cestování a dovolená

Na podzim za exotikou!

Léto už je bohužel definitivně za námi, vystřídaly ho ranní mlhy, vlezlé mrholení a noční přízemní mrazíky. Pokud se vám zastesklo po sluníčku, které je v tomto období schované někde za hradbou těžkých mraků, pak vyměňte klasický český podzim a vyrazte do exotických destinací. Sezóna tam totiž právě začíná.

Světově „nej“

Doslova hitem se staly Spojené arabské emiráty, které patří k cenově nejdostupnějším a zároveň nejbližším exotickým destinacím. Letadlem se sem z Prahy dostane už za šest hodin. Pro návštěvu jsou ideální právě podzimní a zimní měsíce, kdy se teploty dostávají na snesitelné hodnoty – okolo třiceti stupňů. Největší popularitě se těší zájezdy do Dubaje, která je považována za město, kde nic není nemožné. Pyšní se hned několika světovými „nej“. Na vlastní oči tady tak můžete spatřit nejvyšší budovu na světě, největší tančící fontánu, nakoupit v největším obchodním centru nebo si zalyžovat na nejdelší kryté sjezdovce.

Žádný stres

Na atraktivitě nabývají také Kapverdské ostrovy, kterým se přezdívá Ostrovy Zeleného mysu. Turismus je tady zatím teprve v plenkách, ale pozvolna tuto destinaci začínají turisté objevovat. Pokud ale hledáte místo, kde slunce září 350 dní v roce, kde uvidíte řadu přírodních lákadel, kde si užijete zasloužený klid i krásu magické krajiny a potkáte usměvavé lidi, kteří se řídí heslem: no stress, pak pro vás bude dovolená na Kapverdských ostrovech to pravé.

Ráj na zemi

Doslova ráj na zemi pak představují Maledivy v Indickém oceánu, které byly přímo stvořeny pro plavání, potápění, šnorchlování nebo obyčejné povalování na pláži. Díky stálému počasí se sem můžete vydat po celý rok. Už dávno není toto souostroví, které proslulo krásným tyrkysovým mořem, jemným bílým pískem, kokosovými palmami a křišťálovými lagunami, pouze výsadou bohatých. Ba naopak, pokud vyhledáte nabídky Maledivy last minute, budete příjemně překvapeni. Na své si tady přijdou nejen milovníci odpočinku, ale i sportovci, kteří mohou vyzkoušet vodní lyžování, windsurfing, jízdu na vodním skútru nebo golf. Tato destinace je zkrátka zárukou fantastické dovolené. Přesvědčte se sami!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!