Domů » Oáza houpavé pohody
Zábava a volný čas

Oáza houpavé pohody

Už si plánujete dovolenou? Co budete dělat a kam pojedete? A hlavně, jak si odpočinete?

Léto je ještě daleko, ale k tomu, abychom si odpočinuli a užili nic nedělání, si můžeme najít čas už teď. Jednou z nejpříjemnějších možností, jak relaxovat za krásného slunečného počasí nebo i jindy, jen tak, třeba doma, je trávit volné chvilky odpočinkem v houpací síti či závěsném křesle. Někdo nechá své myšlenky volně plynout a sní třeba o dovolené, druhý si jednoduše lehne a užívá si nicnedělání.

Kousíček světa, který je jen váš

Možná máte svoje místečko, svůj koutek, kde rádi odpočíváte. Máte rádi občas změnu a nebojíte se experimentovat, pokud jde o relax? Pak zkuste hamaku: houpací síť pro jednoho, pro dva nebo pro celou rodinu.

Hamaka se dříve používala hlavně na spaní, jako postel, a proto jse také tak široká a pohodlná. Dnes vám její šířka  umožní lehnout si buď na délku, nebo diagonálně (na šikmo) tak, aby záda zůstala pěkně v rovině. Tato „technika ležení“ je hodně stailní, v podstatě se vůbec nemůže stát, že byste se při prudším pohybu převrátili a vypadli ze sítě.

Houpací sítě, o kterých je tu řeč, jsou ručně utkané tradiční mayskou technikou. Ta se vyznačuje několika podstatnými pozitivy: velkou pevností tkaniny, vyváženou poddajností a příjemnou oporou pro tělo, hlavně pro páteř.

Není to síť, je to křeslo

Zvláštní sortou mezi houpacími sítěmi jsou takzvaná závěsná křesla. Ta svým uživatelům nabízejí dostatek pohodlí a prostoru pro vydatnou relaxaci, ať už na zahradě, nebo v bytě. Jednou z nesporných výhod závěsného křesla jsou jeho menší rozměry oproti sítím. Tak se mohou stát vhodnou alternativou tam, kde pro síť není dostatek místa.

Poloha v křesle je bližší spíš sedění než ležení, a proto je tento „pelíšek“ perfektní třeba pro maminku s dítětem. Když se v něm spolu pěkně uvelebí, je to pro oba příjemné a dítě se cítí chráněné, v bezpečí.

Tvar je u závěsného křesla vymezen horní rozpěrnou tyčí. Dále už se křeslo přirozeně přizpůsobí tělesným proporcím i poloze toho, kdo se v něm usadí.

Nechte se nakazit!

Pohodové nicnedělání a pohupování je nakažlivé, a proto výrobci pamatují na všechny věkové i váhové kategorie. Stále více v kurzu jsou například rodinné houpací sítě.

Je pouze na vás, jakou síť si vyberete, rozhodně se ale aspoň jednou na zkoušku pohoupejte. Je možné, že i vás houpací síť překvapí svou pohodlností, tak jako překvapila už mnoho „uživatelů“ před vámi. Vždyť pro radost z pohoupání nemusíte být zrovna děti!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!