Domů » Na hypotéku je sice vhodná doba, ale neukvapujte se s jejím výběrem
Finance

Na hypotéku je sice vhodná doba, ale neukvapujte se s jejím výběrem

Sledujete aktuální dění na hypotéčním trhu? V tom případě jste jistě zaregistrovali rekordně nízké úrokové sazby, prostřednictvím kterých se banky snaží nalákat potencionální zájemce o úvěr. Česká národní banka snížila repo sazbu a celková výše úroku je nyní nižší než kdy dříve – zvažujete-li, že požádáte o hypotéku, rozhodně byste neměli meškat a naopak si ji vyřídit co nejdříve!

Srovnávejte a ušetříte!

Hypotéka je pro spoustu z nás jediným řešením, díky kterému můžeme docílit koupi vlastního bytu, realizace nového bydlení nebo opravy toho stávajícího. Disponujete-li adekvátním příjmem a nemáte-li problémy s platební morálkou, měli byste s žádostí o hypotéku uspět. Výběr hypotéční banky však rozhodně neuspěchejte. Nabídka je natolik pestrá, že se vyplatí konkurenční hypotéky srovnat – ve finále tak můžete ušetřit i desítky tisíc korun. Srovnání hypoték je zdarma a najdete ho na webu a poslouží vám k němu hypotéční kalkulačka.

Potřebujete peníze i na něco jiného?

Nezapomeňte, že jde o účelový úvěr, který můžete využít pouze v rámci investice do nemovitosti. Potřebujete-li část prostředků na jiné účely, které s bydlením nesouvisí, budete muset požádat o variantu známou jako americká hypotéka. V minulosti byla doménou především nebankovních společností, ale dnes ji najdete v portfoliu každé větší hypotéční banky.

A co si počít, když už hypotéku máte? Poohlédněte se po výhodné nabídce refinancování hypotéky, díky které můžete opět výrazně ušetřit a navíc dosáhnout nižší splátky. S výpočtem úspory a tedy i výběrem vhodné banky vám opět pomůže speciální kalkulátor.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!