Letní dovolená s vůní kávy

Léto je konečně tady v plné síle a spolu s ním se přichází i čas dovolených. Možná i vy se chystáte v brzké době vyrazit někam za relaxací a zaslouženým odpočinkem. K dobré pohodě patří nejen sklenička něčeho ostřejšího, ale také šálek kvalitní kávy. Kam se vydat, když si chcete dopřát tu nejlepší?

Itálie – země kávě zaslíbená

Itálie, to je země kávě zaslíbená. Stala se doslova národním nápojem, který v této kafařské velmoci zvládnou dokonale připravit i v té nejzapadlejší vesnici. Pro horké Italy představuje to, co pro nás pivo nebo pro Brity čaj.Bez pravidelného šálku několikrát denně se tamní obyvatelé prostě neobejdou. Ráno odstartují den mléčným cappuccinem či latte, přes den pak holdují klasickému espresu s bohatou pěnou. Kvalitní kávovar proto vlastní prakticky každá rodina. A pokud náhodou přece jen ne, pak v žádné italské domácnosti určitě nechybí dnes již ikonický moka kávovar.

Řecko – domov osvěžujícího frapé

Řecko nabízí nejen krásné písčité pláže, azurově modré mořea neuvěřitelné množství antických památek, ale také vynikající kávu. Snad neexistuje člověk, který by neznal pravé, poctivé a ledově vychlazené frapé, které poskytne to pravé osvěžení v horkých letních dnech. Jedná se vlastně o instantní kávu smíchanou se studenou vodou a doplněnou kostkami ledu, do které se může přidat mléko, cukr, zmrzlina, šlehačka nebo různé polevy. Servíruje se ve vysoké sklenici s dlouhou lžičkou a brčkem. Pokud s ji chcete připravit v pohodlí domova, pak si pořiďte frapovač – s ním hravě vykouzlíte nápoj, který vás okamžitě přenese na jih Balkánského poloostrova.

Turecko – pravá turecká káva

Oblíbenou letní prázdninovou destinací je také Turecko. I v této zemi si můžete vychutnat kávu par excellence. Ovšem zapomeňte na českého turka, toho byste tady hledali opravdu marně. Pravá turecká káva nemá s tou českou kromě názvu vůbec nic společného. Připravuje se v džezvě, což je speciální konvice známá již z dob osmanské říše.Nápoj v ní vyrobený je hodně silný, plný chuti a také s úžasným aroma, mnohdy totiž bývávyšperkovánaromatickým kořením typu kardamom nebo skořice. Tak, vydejte se poznávat dovolenkové destinace se všemi jejich chutěmi i vůněmi!

Publikováno: 21. 08. 2018

Kategorie: Jídlo a pití

Autor: Adam