Kvalitní spánek vyžaduje absolutní tmu, vyčarujte ji roletami

Stává se vám, že večer nemůžete usnout? Možná je to proto, že v ložnici nemáte úplnou tmu. Jestli vás ruší světla od počítače, televize nebo telefonu, přestavějte byt tak, aby vám žádný z těchto přístrojů nezasahoval do místa odpočinku. V případě, že problém přichází z ulice od lamp nebo projíždějících aut, si kupte rolety. V článku vám prozradíme další tipy na zkvalitnění článku.

Tma je základ

Usnout za světla se dá jenom při úplném vyčerpání. Světlo pro spánek není příznivé, a to, které vychází z pouličních lamp, je úplně nejhorší. Jestli se vám nelíbí rolety, vsaďte na závěsy. Samotné žaluzie většinou bohužel nestačí. Vždy se v nich nejde mezera, která světlo z ulice pustí dovnitř. Pokud nezabírá ani to, nebo cestujete či pracujete na nočních směnách, kupte si masku na spaní. S tou budete mít vždy a všude absolutní tmu. Budete rychleji usínat a lépe spát.

Musí být i ticho

Ve spánku, a především během usínání také často vadí hluk. Dobré je zauvažovat o akustické izolaci ložnice či rovnou všech místností v bytě, aby se u vás tolik nešířil zvuk. Nejrychlejší, nejlevnější a nejúčinnější řešení jsou ovšem obyčejné špunty do uší. S nimi bez problémů usnete, i když si ve vedlejší místnosti budou hlasitě povídat nebo kolem vašeho domu bude jezdit jedno auto za druhým.

Zklidněte se!

Nemůžete spát, protože váš večer přepadají vzpomínky či negativní myšlenky? Jeden z tipů, jak s nimi zatočit, je jejich sepsání na papír. Tím je v mysli pomyslně uzavřete a budete se cítit líp. Vhodné je také nesledovat večerní zprávy, nečíst si novinky na internetu a nebavit se s rodinou či přáteli o ničem znepokojivém. A ještě něco: Nepijte večer kofeinové nápoje. Místo nich pijte meduňkový nebo heřmánkový čaj. Vyvarujte se večernímu přecpávání. Večeřet byste měli alespoň hodinu až dvě před spánkem.

Publikováno: 09. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam