Domů » Jak vybrat svatebního fotografa? A potřebujete ho vůbec?
Praktické rady

Jak vybrat svatebního fotografa? A potřebujete ho vůbec?

Blíží se den D a podařilo se vám zajistit téměř vše až na jednu „drobnost“? Svatba patří k nejkrásnějším okamžikům v životě a byla by velká škoda, kdybyste na tu svou neměla vzpomínku v podobě kvalitních fotografií. Investice do profesionálního fotografa se zaručeně vyplatí. Nenechávejte focení na svatebčanech a dopřejte jim, aby si v klidu užili veselku – obraťte se na odborníka, pro kterého je focení na svatbách každodenním chlebem. Ale jak vybrat fotografa, který vám pořídí špičkové obrázky?

Pozor na amatéry, kteří se za profesionální svatební fotografy jen vydávají

Sehnat svatebního fotografa není náročné. Stačí trochu zagooglovat a budete jich mít na seznamu třeba dva tucty. Že by řemeslo natolik kvetlo a zabývá se jím tolik lidí? To jistě ne. Většinou totiž narazíte na rádoby fotografy, kteří se s opravdovými profesionály nemohou rovnat. Nemají zkušenosti, cit pro kompozici a v neposlední řadě ani kvalitní fototechniku. Stačí se podívat na reference a bude vám jasné, s kým máte tu čest.

Na svatebním fotografovi nešetřete, obrázky vám budou dělat radost po celý život

Výběr svatebního fotografa nepodceňujte, protože jedině tak získáte perfektní fotografie, které vám budou událost navždy připomínat v tom nejlepším světle. V tomto ohledu platí, že je mnohem lepší zaplatit vyšší částku profesionálovi, než ušetřit například tím, že do funkce obsadíte kamaráda – amatérského fotografa. A to i přesto, že si nedávno pořídil novou zrcadlovku, kterou by si na vaší svatbě rád vyzkoušel.

Jak poznáte skutečného profesionála?

Profesionál je zkrátka profesionál a vy ho poznáte tak, že se vás bude ptát na spoustu věcí. Třeba na průběh obřadu, styl svatby či svatební téma. Vyslechne si vaše představy a následně vám představí svou vizi nebo doplní o vlastní nápady. Ukáže vám dosavadní tvorbu, na základě které se rozhodnete. A bude-li to profík každý coulem, rád vám dá kontakty na klienty. Těch se můžete zeptat, jak spolupráce s daným člověkem probíhala.

Hledáte svatebního fotografa pro Brno či Ostravu?

Nezapomeňte, že nejlepší svatební fotografové mají poměrně nabité termíny, s rezervací proto neotálejte. A nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte na Lukáše Alexandra. Svatební fotograf Brno (ale také Ostrava a okolí) nabízí dlouholeté zkušenosti, naprosto profesionální přístup a služby na míru vašich požadavků. Další informace a reference najdete na www.alex-art.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!