Domů » Kdy je vhodné začít s výukou jazyků u dětí?
Vzdělání

Kdy je vhodné začít s výukou jazyků u dětí?

Znalost cizích jazyků dnes potřebuje téměř každý z nás. Čím dříve se s jejich výukou začne, tím lépe. Pokud doma máte malé děti, je dobré zvážit, kdy je poslat do jazykové školy, aby si cizí řeč začaly osvojovat a v dospělosti s ní pak neměly potíže.

S výukou cizího jazyka je ideální začít už v předškolním věku. Dítě se samozřejmě nejdříve učí rodný jazyk, mateřštinu. Není nicméně na škodu k tomu rovnou přidat i cizí řeč. Dítě totiž jazyk slyší a porozumí mu daleko snadněji nežli v dospělosti.

Jako příklad lze uvést výuku, kterou nabízí AQAP – jazyková škola Plzeň. Jedná se o jednu z mála, ne-li vůbec jedinou školu, která učí metodu Helen Doron v Plzni. Je přímo zaměřená na malé děti, a to již od věku pouhých 3 měsíců. Díte se tak spolu s rodnou řečí učí rovnou i cizí jazyk. Ten mu pak přijde naprosto přirozený.

Výuka angličtiny v Plzni na zmíněné jazykové škole je vhodná pro děti od 3 měsíců do 19 let. Probíhá moderní formou, kdy se klade důraz nejprve na ovládnutí řeči, její naposlouchání. Teprve později přichází na řadu gramatika a psaní. Přesně tak, jak tomu je v případě osvojování si rodného jazyka.

AQAP má k dispozici příjemné zázemí v Plzni, pobočku má také v nedalekých Rokycanech. Kurzy probíhají v malých skupinkách, maximálně čítajících 6 dětí. Kromě angličtiny se vyučuje také němčina v Plzni, a to stejnou metodou.

Čím dříve se dítě začne učit, tím lépe se v cizí řeči dorozumí. Navíc se dá říci, že brzké učení cizích jazyků napomáhá k osobnostnímu rozvoji dítěte a k rychlému odstranění různých problémů řeči. Proto neváhejte. Pokud doma máte malé caparty, určitě je co nejdříve přihlaste do některého z kurzů. V dospělosti vám za to jedině poděkují.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!