Vybíráte nový mobil a nevíte si rady?

Patříte k lidem, kteří nad „chytrými“ telefony dlouhou dobu lámali hůl, ale nyní jste došli k závěru, že by nebylo od věci taky jeden mít? Pokud vám v pouzdře na opasku spočívá stará 3310 či jiný kultovní telefon, který skutečně složil k telefonování a psaní SMS zpráv, pravděpodobně se v horkých novinkách s operačními systémy, x megapixelovými fotoaparáty a wi-fi připojením na internet neorientujete. Pohodlně se usaďte a nechte si poradit. Poradíme vám, co čekat od levnějších kousků ze střední třídy a naopak špičkových modelů, které jsou prošpikované nejmodernější technikou.

Hodně muziky za málo peněz

Ceny mobilů drasticky klesají a poměrně slušné kousky se dají pořídit již za dva či tři tisíce korun. Vybrat si můžete z verzí s dotykovým displayem či mixem, který obsahuje i klávesnici. Od dotykového displaye však nečekejte zázraky a připravte se na pomalejší a nepříliš přesné reakce. Kvalita se liší telefon od telefonu a ideální je vyzkoušet přístroj v praxi či si o něm přečíst na internetových fórech. I levnější mobilní telefony jsou nabity celou řadou užitečných funkcí, jako jsou diáře, kalkulačky, plánovače, převodníky měn, ale i funkcemi, které byly ještě nedávno doménou dražších telefonů. Chcete brouzdat na internetu a to zcela zdarma? Stačí se připojit přes wi-fi. Co se týče vestavěných fotoaparátů, dají se s nimi pořídit pěkné momentky. Tedy za předpokladu, že budete fotit za dostatečných světelných podmínek.

Rychlé procesory, spousta paměti a stovky aplikací

Chcete si v telefonu pouštět filmové novinky, hrát hry v bezvadném grafickém kabátku a využívat stovky méně či více užitečných aplikací? Investujte do některého ze smartphonů (tedy „chytrého telefonu“), který je obdařen vlastním operačním systémem (např. Windows Mobile, Android, Symbian apod.). Tyto mobilní telefony umožňují takzvaný multitasking – využívání několika aplikací najednou. Můžete si pustit oblíbenou muziku a zároveň surfovat na interentu. Součástí dražších telefonů je i GPS modul, díky kterému získáte navigaci zdarma. Aby mobilní telefony bez problémů zvládly moderní aplikace, musí být vybaveny patřičným hardware. Koupíte-li si model s pomalým procesorem a nedostatkem operační paměti, budete se muset při používání náročnějších program obrnit trpělivostí.

Kde nakupovat?

Dejte si pozor na neznámé prodejce, kteří nabízí prodej mobilních telefonů za podezřele nízké ceny. Často se jedná nekvalitní kousky ze zahraniční distribuce, které vám vypoví službu již po několika měsících. Chcete-li mít jistotu, že jste koupili kvalitní přístroj, obraťte se na prověřený e-shop 1m.cz. Na webu najdete specifikace všech nabízených telefonů a případě potřeby můžete využít zákaznickou linku.

Publikováno: 26. 07. 2012

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat telefon | levné telefony | mobilní telefony | mobily | smartphone