Karlštejnsko není jenom hrad. Vydejte i do okolí, nebudete litovat!

Karlštejn je impozantní gotický hrad, který nechal ve 14. století vybudovat český král a římský císař Karel IV. Zná ho snad každý a nepochybujeme o tom, že jste ho již někdy v minulosti navštívila i vy. Pokud ne, napravte to – v rámci prohlídky se vám naskytne pohled na repliku Svatováclavské koruny, soubor 129 deskových obrazů Mistra Theodorika a unikátní původní nástěnnou malbu. A nezapomeňte si zajít do Studniční věži s ojedinělou 80 m hlubokou hradní studnou. Po prohlídce hradu zamíříte do blízkého okolí, ve kterém je toho k vidění víc než dost.

CHKO Český kras servíruje jednu krásu za druhou

Chráněné území Českého krasu je samo o sobě malebným prostředím. Svou mnohotvárností vás okamžitě okouzlí a vtáhne do „jiného světa“. Především mezi až 400 milionů let starými vápencovými útvary v proslulých Koněpruských jeskyních. Pozornost si však zaslouží i další místa jako stvořená pro výlety v okolí Karlštejna. K nejnavštěvovanějším patří vápencový lom Velká Amerika přezdívaný „Český Grand Canyon“. Stejně tak malebná vesnička Svatý Jan Pod Skalou v samotném srdci Českého krasu. Dominuje jí raně barokní Kostel narození sv. Jana Křtitele, jehož součástí je jedinečný skalní kostel.

Vápencový lom Velká Amerika nabízí úchvatný výhled.

A to jsme teprve na začátku. Raději si rezervujte ubytování nedaleko Karlštejna, protože za jeden den nestihnete vstřebat ani zlomek zdejších přírodních krás a kulturních zajímavostí. Na seznam si přidejte také více než tisíc let starou obec Tetín, královské město Beroun nebo třeba naučnou stezku směrem do Černošic.

Je libo romantické ubytování nedaleko Karlštejna?

Dovolenou si užijete o to víc, pokud si mezi hotely u Karlštejna vyberete Romantický Hotel Mlýn Karlštejn. Nachází se na břehu Berounky, přímo pod středověkým hradem a nabízí velmi komfortní ubytování s možností využití speciálních wellness či romantického balíčku. Bližší informace a online rezervaci najdete na hotelmlynkarlstejn.cz.

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn získal několikrát v řádě prestižní ocenění Svatební místo roku.

Publikováno: 01. 03. 2019

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam