Kam na střední? Co třeba cestovní ruch na prestižní pražské škole?

Výběr střední školy je velmi důležitý krok, který může ovlivnit budoucnost vašeho dítěte. Pokud samo netuší, jakým směrem se vydat, nenechávejte ho v tom. Doporučte mu instituci, ve které se mu dostane kvalitního vzdělání v perspektivním oboru. Světlá budoucnost čeká nejen programátory, ale také lidi, kteří se rozhodnout pracovat v oboru cestovního ruchu. Pokud se vašemu školákovi zalíbí právě tento segment, nechte ho studovat na soukromé střední škole Arcus v Praze.

Střední škola, ve které se studentům dostane vzdělání i praxe

O kvalitě střední školy cestovního ruchu Arcus svědčí „Zlatý certifikát kvality“, kterou instituci udělilo ministerstvo školství. Arcus má mezi pražskými středními školami zvučné jméno, protože zajišťuje kvalitní výuku i praxi. Studium je zakončeno maturitní zkouškou, po které mohou absolventi pokračovat ve studiu na VŠ, nebo okamžitě nastoupit do zaměstnání v oboru cestovního ruchu. Studuje zde i řada mimopražských studentů, kteří se ubytovávají na internátě.

Jak probíhá výuka?

Základním pilířem osnov jsou jazyky, výpočetní technika a samozřejmě odborné profilující předměty. Žákům se dostane adekvátního vzdělání v rámci předmětů jako např. průvodcovství, obchodní korespondence, zeměpis, technika a ekonomika cestovního ruchu, ale také psychologie nebo základy práva. Od většiny ostatních středních škol se Arcus odlišuje přístupem kantorů. Na škole vyučují externí odborníci z praxe i vysokoškolští učitelé. Preferují individualitu a tvůrčí přístup. Studenti jsou vedeni k samostatnosti a jejich pozdější uplatnění v oboru je mnohem vyšší než v případě jiných škol.

Arcus má i vlastní cestovku, ve které se studenti angažují

Skutečnost, že střední škola cestovního ruchu lpí na praxi, dokazuje také školní cestovní kancelář Arcus. Studenti dostanou možnost podílet se na tvorbě nového katalogu, vývoji webových stránek i plánování obchodní strategie. Vyzkouší si, jaké to je, být zaměstnancem i vedoucím a dostanou se do přímého kontaktu s klienty. Za svou práci budou patřičně motivování finančním ohodnocením.

Moderní škola, do které žáci chodí rádi

Pokud jste nadšení ze stylu výuky, vaše pocity umocní špičkové zázemí. Por studenty je připraveno moderní vybavení a každý z nich dostane na začátku studia tablet iPad Mini. Ten může, díky wi-fi připojení, používat k vyhledávání informací. Pokud vás střední škola cestovního ruchu Arcus zaujala, přečtěte si informace o přijímacím řízení.

Publikováno: 20. 10. 2014

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: arcus | střední škola cestovního ruchu v praze