Domů » Je libo kvalitní víno? Víme, která česká vinařství jsou ta nej!
Jídlo a pití

Je libo kvalitní víno? Víme, která česká vinařství jsou ta nej!

Dáte si ráda skleničku červeného, bílého nebo růžového vína? Nemusíte být zrovna vlastenec, abyste si vybrala z širokého spektra kvalitních nápojů od českých výrobců. Některá tuzemská vinařství se těší dobrému jménu i v zahraničí a my vám představíme ta nejlepší nejlepších. Až se budete příště nerozhodně motat kolem regálů ve vinotéce, vzpomeňte si na naše tipy a jděte „na jistotu“.

Mezi nejznámější česká vinařství bezesporu patří U Kapličky, kde se točila populární komedie Bobule a mimo jiné i některé scény z divácky úspěšného seriálu Vinaři. Vzhledem k tomu, že o tomto vinařství mají povědomí i ti, kteří výběru vína nevěnují přílišnou pozornost, zaměříme se na méně známou, ale neméně kvalitní konkurenci.

Vinařství Volařík

Tradice značky Vinařství Volařík sahá o téměř 70 let zpět. Pěstování vína na Pavlovských vrších se věnují již tři generace Volaříků a své znalosti převzali od tradičních německých vinařů. Pěstují především bílá přívlastková vína. Současnou podobu nabralo vinařství v roce 2007 a úspěšně se vrátilo k někdejší kvalitě (ta šla rapidně dolů během komunistické éry, kdy byly vinice znárodněny). V současné době pochází z vinic Volaříků špičková vína, která získala nejedno prestižní ocenění (např Vinař roku, Král vín, Champion Valtických vinných trhů).

Vinařství Krist

Mladé vinařství Krist rozjel v roce 1996 Tomáš Krist a začal v Miloticích pěstovat víno na 12 hektarech půdy. Za úspěch vděčí především nabídce speciálních vín, která získala mnoho ocenění na soutěžích. Cílem vinařů je maximální požitek z každé lahve, což se jim bezpochyby daří. Jinak by za svou snahu nezískaly zlato a stříbro na Vinalies Internationales 2010 v Paříži a další ocenění na soutěžích jako Valtické vinné trhy či Vinum Juvenale. Lokalita, kde Vinařství Krist pěstuje vinnou révu, se k těmto účelům využívá již od 12. století.

Vinařství Lahofer

Na závěr jsme si nechali vinařství Lahofer, které je třetím největším u nás. Filosofie tohoto vinařství je prostá – víno by mělo být hlavně zážitkem. V praxi produkuje vysoce kvalitní nápoje za velmi příjemné ceny. Podobně jako výše zmíněné značky, také Lahofer se umístil na pěkných pozicích ve vinařských soutěžích a výstavách, nicméně spíše než na medaile, si potrpí na bezkonkurenční poměr ceny a kvality. Navíc má jednu zvláštnost – nabízí možnost pořízení vlastního keříku, který pak můžete sledovat.

Rozhodnete-li se vína z výše zmíněných vinařství vyzkoušet, poohlédněte se po nich třeba u nejznámější online vinotéky na www.winehouse.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!