Domů » Jak zajistit, aby bylo dítě při cestě do školy v bezpečí?
Děti

Jak zajistit, aby bylo dítě při cestě do školy v bezpečí?

Způsobu je více, ale nabízí se další otázka – je vůbec možné zajistit absolutní bezpečnost? Odpověď zní ne. Žádné dítě není v bezprostřední blízkosti silnice v absolutním bezpečí. Takového stavu bohužel dosáhnout nelze, nicméně se nabízí hned několik možností, jak rizika výrazně snížit. Budete-li se řídit následujícími tipy, bude se vám mnohem klidněji usínat.

Trasu do školy pečlivě naplánujte

Kolik přechodů musí vaše dítko přejít, než se dostane do školy? Položte si otázku, zda by nebyla bezpečnější jiná trasa, byť o něco delší. A když už se vám nepodaří vymyslet cestu s méně častým přecházením vozovky, třeba alespoň najdete přehlednější úseky.

Dítě poučte. A dělejte to pravidelně

Důsledná instruktáž o rizicích na silnici je jedním z nejlepších způsobů prevence. Pokud jste již potomka instruovali, udělejte to ještě jednou. A pro jistotu mu zásady bezpečnosti pravidelně opakujte. Ne nadarmo se říká „opakování matka moudrosti“…

Pořiďte mu reflexní vestu

Ačkoliv školáčka poučíte a naplánujete mu bezpečnější trasu, pravděpodobně se vám nepodaří zajistit, aby během cesty nepotkal s automobily. Co se vám však podařit může, je zviditelnění svého dítěte za snížené viditelnosti.

Pro vaši představu: chodce v modrém oblečení vidí řidič na cca 18 metrů, v červeném na 24 metrů, ve žlutém na 37 metrů a v bílém na 55 metrů. Reflexní vesta prodlužuje vzdálenost na 200 metrů, což je dost na to, aby vozidlo bezpečně zastavilo.

Cena reflexní vesty pro dítě je zanedbatelná – v základním provedení stojí méně než sto korun. Za reflexní vestu s veselým obrázkem pak zaplatíte jen o pár desítek korun více.

Vesta z retroreflexního materiálu je mnohem lepší než ostatní reflexní prvky – reflexní plocha je totiž podstatně větší. Ale na druhou stranu není jediný důvod, proč dítku nepořídit také další bezpečnostní prvky. Takový připínací odznáček na aktovce či reflexní tkaničky rozhodně mají opodstatnění – třeba ve chvíli, kdy si dítě zapomene nasadit vestu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!