Jak rychle a bezpečně odstranit klíště

Česká republika a potažmo i celá střední Evropa se klíšťaty jen hemží. Zima, kdy tito nepříjemní parazité dávali nám i našim čtyřnohým mazlíčkům pokoj, je u konce a měli bychom se připravit na jejich další každoroční invazi. Na klíšťata narazíme hlavně v hustých travních porostech o výšce od dvaceti centimetrů do jednoho metru. Mezi nejohroženější lokality patří jižní Čechy, okolí Prahy, Bruntálu a Brna, ale také Plzeňsko, Podyjí, podhůří Šumavy a Opavsko. Klíšťata přenáší nebezpečné nemoci – klíšťovou encefalitidu a boreliózu. Přisátí klíštěte můžeme přecházet různými přípravky, ale jen málokdy se klíšťatům vyhneme úplně. Zajímá vás, jak se klíštěte co nejrychleji a nejšetrněji zbavit?

Ixoderm – spolehlivá likvidace klíštěte

Klíště vydrží přisáté jeden až dva týdny, při čemž bez potravy se obejde i jeden rok. V podstatě mu stačí, aby se na vás přisál a má do příští sezóny vystaráno. Vy mu však můžete velmi znepříjemnit život (pokud se takto dá mluvit o totální likvidaci) vysoce účinným přípravkem s názvem Ixoderm. Až se na vás přisaje klíště, postříkejte ho Ixodermem a budete mít po starostech. V první fázi přípravek přisáté klíště zneschopní vyvolat jakékoliv obranné reakce. Klíště se tak nevyzvrací do ranky a navíc dojde k okamžité dezinfekci okolí klíštěte. Dezinfekce prostoupí i celým klíštětem a po chvíli dojde rozrušení tzv. cementové vrstvy, která se vytvořila kolem ústního ústrojí zachyceného klíštěte. Dojde k usmrcení klíštěte a budete o moct pohodlně vyndat.

Nezapomeňte si Ixoderm doma

Nezapomeňte si vzít Ixoderm na své toulky do přírody s sebou, abyste mohli vyndat klíště hned poté, co zjistíte, že se přisálo. Díky Ixodermu proti vám nebudou mít klíšťata šanci. Přípravek vyvinula česká společnost Vetrisol a je volně dostupný ve všech lékárnách, ale můžete si ho objednat také na internetu.