Domů » 6 x perfektní lyžovačka ve Francouzských Alpách
Cestování a dovolená

6 x perfektní lyžovačka ve Francouzských Alpách

Pokud jste již podnikla nákup kvalitního zimního oblečení, nic vám nebrání v tom, abyste se svým partnerem nebo přáteli vyrazila na zasněžené svahy. V tuzemských podmínkách si sice ještě zimní radovánky neužijete, nicméně stačí vyrazit o pár set kilometrů na západ. Připravili jsme pro vás přehled nejoblíbenějších lyžařských středisek ve Francouzských Alpách. Ať už se vydáte na kterékoliv místo, určitě nebudete litovat!

Alpy

Alpe d’Huez

Vydáte-li se do Savojských Alp, možná zakotvíte v Alpe d Huez. Oblast přezdívaná „Sluneční ostrov“ nabízí perfektní podmínky pro lyžování téměř po celý rok (250 km sjezdovek a 50 km běžeckých tratí), protože zde téměř 300 dní intenzivně svítí sluníčko. Můžete zde vyrazit i v červenci, kdy si zalyžujete na vrcholu Pic Blanc. Dostane se vám také bohatého kulturního a zábavního vyžití.

Chamonix

Chamonix je světovou metropolí alpinismu a nachází se v Horním Savojsku na úpatí vrcholku Mont Blanc. Pro návštěvníky je připraveno cca 182 km prvotřídních sjezdovek, ale také 20 km dlouhý sjezd ve volném terénu Vallée Blanche. Pro příznivce freeridingu nutnost, pro ostatní příjemné zpestření. Velmi impozantní je také pohled na alpské panoráma s dominujícím Matterhornem z vrcholku L’Aiguille du Midi.

La Plagne

Proč vyrazit do La Plagne? Třeba kvůli 100 km2 propojených lyžařských areálů, které čítají cca 225 km sjezdovek. Na své si přijdou začátečníci i profesionálové. Najdete zde sjezdovky, které jsou vhodné pro děti, ale také náročné trati pro zkušené borce. Mimo jiné můžete otestovat vnitřní sáňkařskou dráhu, kde si vyzkoušíte jízdu v čtyřsedadlovém bobu. A až vás sportování unaví, pobavíte se nad spoustou atrakcí.

Les 2 Alpes

Lyžařské středisko Les 2 Alpes čítá dvě poněkud rozdílné lyžařské vesničky, což mu propůjčuje unikátní charakter. V každém případě zde na milovníky zimních sportů čeká 225 km tratí a ideální podmínky pro freeride a snowboarding. Boule a prašan zaručují spoustu zábavy, kterou umocňuje vynikající zázemí. V létě si zalyžujete na ledovci Mont de Lans a nezapomeňte se pokochat impozantním vrcholkem Pic de la Meije.

Les Menuires

Středisko Les Menuires najdete ve střední části údolí Vallée de Belleville. Kromě 160 km špičkových sjezdovek a 28 běžkařských tratí je mání také vymazlený snowpark, snowtubingová dráha a spousta dalších atrakcí. Nudit se zde opravdu nebudete.

Tignes

Na závěr jsme si nechali Tignes, které se nachází na úpatí údolí Tarentaise (Savojské Alpy). Je zde na 150 km sjezdovek, které můžete brázdit na lyžích či prkně po celý rok. Ve Val Claret je snowpark a až to na vás přijde, nasedněte do tunelové lanovky. Vyveze vás do nadmořské výšky 3030 metrů, kde přesednete do kabinové lanovky. Váš epický výlet skončí až na ledovci Grande Motte.

Máte vybráno? V tom případě nezbývá, než si sbalit a vyrazit za dobrodružstvím a novými zážitky. Francouzské Alpy čekají!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!