Jak nejlépe ochránit displej iPhonu před rozbitím nejen při sportovní aktivitě?

Apple iPhone obsadil první příčku v žebříčku nejprodávanějších mobilních telefonů roku 2020, konkrétně se jím stal iPhone 11. Což dostatečně vypovídá o kvalitě této značky, ovšem to se odráží i na ceně. Prodejní cena těchto prvotřídních zařízení není zrovna malá, a právě proto je případné rozbití displeje a následná oprava o to bolestivější - nejen pro vás, ale především pro vaši peněženku. Jak účinně předejít poškození displeje? Efektivní ochranu představují ochranné sklo či fólie, které vám mohou ušetřit nemalé výdaje za opravu displeje. Takže sklo, nebo fólie? Porovnání obou variant jsme si pro vás připravili v následujících řádcích.

Temperované sklo jako nejlepší možná ochrana

V případě tvrzeného skla bychom jen těžko hledali nějaké nevýhody. Jediná věc, kterou mu lze vytknout, je vyšší pořizovací cena (oproti folii). Ovšem za kvalitu se platí. Tvrzené sklo poskytuje vysoký stupeň ochrany nejen proti škrábancům, ale především absorbuje veškerou energii nárazu při pádu na zem, tudíž se rozbije dříve než displej. Ochrání displej i při tvrdých nárazech nebo před velkými škrábanci. Snadná aplikace na obrazovku je také jeho předností. Za pouhých pár stovek vám tak ušetří i několik tisíc korun za opravu displeje.

Ochranné fólie nejsou zbytečné

Sice nedokáže obrazovku ochránit tak jako tvrzené sklo, ale také není na škodu. Negativ je v případě ochranné fólie patrně více, ovšem samozřejmě nabízí i několik výhod, pojďme se na ně podívat. Pokud ji správně nalepíte, bude na displeji takřka neznatelná. Chrání povrch obrazovky před drobnými škrábanci a snadno se přizpůsobí povrchu telefonu. Po odlepení lze aplikovat znovu. Jak tvrzené sklo na iPhone, tak folie a další praktické příslušenství, jako je například bezdrátová nabíječka do auta, seženete v eshopu ipouzdro.cz.

Publikováno: 21. 01. 2022

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam