Byty k pronájmu Praha Vysočany. Proč si vybrat bydlení ve čtvrti Emila Kolbena?

Chcete bydlet a byty k pronájmu Praha Vysočany se zdají jako zajímavá varianta? Správně. Podívejme se blíže, proč si vybrat nájemní byt a právě bývalou čtvrť pojmenovanou po slavném továrníkovi. Kdysi průmyslová oblast se totiž mění v krásnou rezidenční oblast.

Proč jsou Vysočany dobrou volbou pro bydlení?

Nejdříve si povíme něco málo z historie. Vysočany jsou městskou oblastí, sousedící s pražskou Palmovkou, Černým mostem a Prosekem. Mezi těmito oblastmi se nachází čtvrť, která byla v minulosti průmyslovým centrem hlavního města. Známý podnikatel Emil Kolben zde vybudoval dnes až fascinující skupinu továren, v níž bylo zaměstnáno několik tisíc lidí. Průmyslová výroba však začala časem ustupovat a v dřívější výrobní zóně zbylo velké množství  skladových a továrních hal, které čekaly na svůj další osud. Pražští developeři začali tyto chátrající objekty  přetvářet na moderní rezidenční celky, ve kterých postupně nacházejí nový domov tisíce lidí. Navenek respektující dřívější zástavbu, avšak uvnitř  zcela moderní domy nabízejí skutečně pohodlné bydlení.  Oblast, dříve plná nevzhledných a chátrajících hal, se nově mění ve víc než poutavou čtvrť, jíž navíc prochází žlutá linka pražského metra.

Co zajímavého  ve Vysočanech najdeme?

Nákupními dominantami jsou dvě velká obchodní centra: Galerie Harfa a Fénix. Druhý zmíněný nákupní dům je umístěn v těsné blízkosti centrální zastávky veřejné dopravy Vysočanská. Odtud je možné pokračovat  autobusem směrem do Letňan, nebo na opačnou stranu, tedy na Malešice a Žižkov. O  vynikající dopravní spojení tedy není nouze. Mix řady zastávek městské hromadné dopravy je doplněn o velmi šikovný nájezd na dálnici D8, která vede přes Letňany směrem na Ústí nad Labem. Nedaleko také nalezneme napojení na tunel Blanka. Ten nás během několika málo minut dovede až na Anděl nebo na jižní spojku, případně na jiné dálnice, které vedou z města. Potřebujete si vyřídit úřadování? Ve Vysočanech naleznete i následující instituce a úřady:
  • Městský úřad včetně pobočky zdravotní pojišťovny.
  • Několik poboček předních bank jako je Fio banka, ČSOB, Unicredit nebo Raiffeisen.
  • Samozřejmostí je i pošta uvnitř nákupního centra Fénix.

Ve Vysočanech čeká i mnoho zábavy. Spokojení budou především sportovci

Oblast Vysočan nabízí několik možností, které zaručeně oceníte. Například běžecká stezka podél řeky Rokytky vás zaručeně dostane do tempa. Využít lze i místní venkovní hřiště, kde si můžete dopřát crossfit nebo outdoorové posilování. Dále zde najdeme i wellness centrum a basketbalovou halu, včetně několika venkovních hřišť na pomezí Vysočan a Balabenky. Rádi byste se po sportovních výkonech trochu zrelaxovali? Je tu například wellness centrum v místním hotelu Step. Milovníci kultury zase ocení blízkost divadla Gong a multiplexu kin. Řadu nákupních i kulturních aktivit lze realizovat i v blízkém Centru Černý most. A jak vidíte Vysočany vy? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam