Investujte do pravého perského koberce. S každým rokem nabývá na hodnotě!

V dávných dobách byl tradiční perský koberec vnímán jako symbol bohatství a v rodinách se dědil z generace na generaci. Jako vzácný šperk. Jím v podstatě je. Předností tradičních perských koberců je však mnohem víc. Pravý perský koberec například nehoří. K tomu je ručně vázaný, nešpiní se a je i antialergenní. Přidáme-li přívlastky příjemný na dotek a neotřelý na pohled, dostaneme ideální podlahovou krytinu, která vám bude sloužit na doživotí. A spolu s vámi i několika vašim příštím generacím.

Je libo celoplošný, nebo kusový?

Tradiční "peršan" může pokrývat celou plochu vaší podlahy, nebo jen její část. V tom případě zaměřte svou pozornost na kusové koberce. Například na e-shopu buchara.cz, který se na prodej orientálních koberců specializuje. Nebo v jeho kamenné prodejně v pražské londýnské ulici. Tam si perské koberce ostatně můžete i osobně osahat. Věříme, že se do nich zamilujete na první pohled.

Jaký koberec zvolit?

Vybírat můžete z koberců klasických orientálních, ale i moderních kusových s různými, ať již jednoduchými či složitějšími vzory. V nabídce jsou koberce z kůže, bavlny, vlny i hedvábí.

Koberec, který nebudete muset čistit

Vaší pozornosti by neměl uniknout například unikátní Chubi koberec s navýsost elegantními motivy z ručně vázané vlny karakulských ovcí s vysokým obsahem lanolinu, díky němuž se na koberec prakticky nevážou nečistoty. Takže jej skutečně prakticky nebudete muset čistit.

Koberec, do něhož rádi ulehnete

Za zmínku ovšem stojí i íránské Gabbehy s vysokými vlasy, které si pochvalují především děti. Ty v nich totiž mnohdy i usnou. Není se ani čemu divit. Gabbehy mohou směle konkurovat i těm nejměkčím lůžkovinám. Velké oblibě se však těší i koberce z hovězí kůže či pestrobarevné nepálské koberce. Vybrat jeden zřejmě bude pěkný oříšek, že?

Publikováno: 21. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam