Domů » Exekuce nemovitosti nemusí zkončit dražbou
Finance

Exekuce nemovitosti nemusí zkončit dražbou

Vyřídit půjčku v dnešní době nepředstavuje žádný problém. Banky i nebankovní společnosti se předhání v dostupných a ještě dostupnějších nabídkách, kterým většina z nás neodolá. Do doby, kdy jsme schopni pohodlně splácet, je všechno v pořádku a potíže nastávají tehdy, když nám rozpočet nabourá ztráta zaměstnání nebo jiná nepředvídatelná situace. Platební neschopnost může může v nejhorším případě dopadnout exekucí majetku a jen málokdo tuší, jak se v dané situaci zachovat. Čelíte stejnému problému i vy a máte strach, že přijdete o své bydlení? Prozradíme vám, jak dražbě nemovitosti předejít.

Co je to exekuce nemovitosti a jak probíhá?

Podstata exekuce nemovitosti spočívá v navrácení alespoň části dlužné částky věřiteli, který se peněz nemůže domoci jiným způsobem. Samotné vydání exekučního příkazu ovšem neznamená, že k dražbě dojde. Příkaz, který exekutor vydá, je pouze předběžným opatřením, v rámci kterého nemůže majitel nemovitosti (tedy dlužník) s majetkem nijak nakládat. K dražbě majetku dojde až v momentě, kdy soud označí doložku první moci a pošle ji exekučnímu úřadu. Proti rozhodnutí soudu se lze odvolat a je jen na soudci, zda exekuci potvrdí, zruší, nebo pozmění.

Vyřešte exekuci dříve než bude pozdě

A jak tedy dražbě předejít? Jediné schůdné řešení představuje vyplacení exekuce ve výši aktuálního dluhu. S vyplacením vám může pomoci některá se specializovaných firem, která se stane vašim novým věřitelem. Dluhu se nezbavíte a budete ho muset splatit, podstatné je to, že vaše nemovitost nepůjde do dražby.

Stále máte otázky a nejste si jistí, jestli máte šanci exekuci nemovitosti zamezit? Zeptejte se specialistů, kteří nabízí odborné poradenství. Exekuce poradna zcela zdarma a najdete ho na www.exekuce-nemovitosti.cz.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!