Jak pračkový filtr chrání vaši pračku a prodlužuje její životnost

Pračka je nezbytnou součástí snad opravdu každé domácnosti. Abychom si mohli být jistí, že bude dlouho a bezproblémově fungovat, měli bychom dbát na její pravidelnou údržbu a správné příslušenství.

Kvalitní filtr je základ!

Mezi nejdůležitější součást, která by neměla chybět ve výbavě žádné pračky, je kvalitní pračkový filtr. Ten je nedílnou součástí dobré péče o pračku, a to zejména v boji proti vodnímu kameni, který ohrožuje úplně každou pračku. Tento filtr účinně zachytává minerální usazeniny obsažené ve vodě a tak účinně chrání vnitřní části pračky. Díky jeho používání se výrazně snižuje riziko nahromadění vodního kamene, který vede k ucpání trubek, poškození topných prvků a zhoršení kvality praní.

Proč je pračkový filtr důležitý?

Ale proč je pračkový filtr tak důležitý? Nejprve si musíme uvědomit, že voda, kterou používáme pro praní, obsahuje ve většině případů různé minerály a nečistoty. Tyto látky se mohou v průběhu praní ukládat v pračce a vést k zanesení trubek, ohřívacích prvků a jiných důležitých součástí. To pak samozřejmě má za následek snížení účinnosti praní, zvýšení spotřeby energie, a dokonce to v krajním případě může vést k poškození celé pračky.

Nezapomínejte ani na sušičky.

Pečovat byste měli nejen o svou pračku, ale v podobném ohrožení je i sušička, pokud ji používáte. Filtry do sušičky zajišťují, že bude fungovat tak jak má a především bezpečně. Usazování nečistot v sušičce může zvyšovat její provozní teplotu, a dokonce v krajním případě vyvolat i požár. Filtry do sušičky zachytávají vlákna a chmýří ze sušeného prádla a zabraňují jejich vniknutí do vnitřních částí sušičky. Tím chrání jak prádlo, tak sušičku i vaše bezpečí.

Úspora nákladů

Neméně důležitou stránkou používání pračkových filtrů je jejich pomoc při snižování nákladů. V krátkodobém horizontu, zajišťuje správný chod pračky a tím připívá k ochraně oblečení a dokonalému praní. V dlouhodobém zase filtr pomáhá udržovat pračku v dobrém a funkčním stavu. Díky tomu nebudete pračku muset tak často opravovat ani měnit zanesené součástky. Při správném použití filtru dokážete prodloužit životnost pračky a tím docílit i úspory svých domácích financí.

A tak můžeme bezpečně říci, že s pračkovým filtrem skutečně ušetříte a je nejen užitečným, ale také nezbytným pomocníkem pro každou pračku. Jeho pravidelná výměna a přispívá k lepšímu praní, její dlouhodobé funkčnosti a ve spojení s tím také k úspoře peněz. Investice do kvalitního filtru se tedy rozhodně vyplatí.

Publikováno: 04. 01. 2024 / Aktualizováno: 08. 01. 2024

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam