Chcete více soukromí? Pořiďte si předokenní rolety

Trápí vás, že do vašeho bydlení každý vidí? V letních měsících vás obtěžují ostré sluneční paprsky? A k tomu vám dorazil tučný účet za energie? Vyřešte všechny problémy jediným elegantním řešením, nechte si namontovat předokenní rolety. Tento výrazný architektonický prvek sluší každé nemovitosti, bez ohledu na její stáří. Už dávno se nejedná o stínidlo bohatých, ba právě naopak. Díky nízkým cenám a vysoké konkurenci jsou rolety k mání za velmi výhodné ceny, často i s padesátiprocentní slevou. Lze je vyrobit i pro atypické druhy oken, takže si můžete nechat zastínit celý dům.

Vyberte si předokenní rolety dle typu oken či domu

Předokenní rolety mají tu výhodu, že se dají velmi snadno namontovat do výklenku i na fasádu. Není problém je umístit i v případě, že jste již s rekonstrukci hotovi. Je jen na vás, který typ rolet vyberete, k mání jsou různé varianty s ohledem na typ domu nebo oken. Výsledkem bude neotřelý architektonický prvek, který se stane terčem obdivu sousedů. Uvidíte, že si zakrátko pořídí venkovní rolety i oni.

Zastíní i ochrání

Primární funkce venkovních rolet je jasná, tedy zastínit místnost. Rolety oceníte nejen během letních dnů, kdy je sluníčko až nezvykle ostré, ale také během celého roku, kdy se budete chtít nerušeně dívat na filmy a potřebovat dokonale tmavou místnost. Se zastíněním souvisí i další funkce, tedy pasivní ochrana před zloději. Ti se již nedozví, jaké poklady doma skrýváte a tím mín je to bude lákat dovnitř. Nově nabyté soukromí oceníte i v případě, že vám domů rádi pokukují sousedé a kolemjdoucí. Rolety poskytují také ochranu mechanickou, například proti silnému krupobití, které je v letních měsících zcela běžné.

Je libo motorizované ovládání?

Jako správná dáma přece nebudete předokenní rolety regulovat ručně. Automatizace je zcela běžná věc a i vy máte možnost nechat si namontovat přídavný motor, který bude rolety stahovat za vás. Jedná se o velmi komfortní záležitost, která vám ušetří spoustu času. Jednoduše ťuknete na dálkové ovládání a rolety se samy zatáhnou či roztáhnou. Až pojedete na dovolenou, jistě oceníte časovač, který v určenou hodinu rolety sám aktivuje.

S roletami ušetříte

Rolety jsou vynikající tepelně izolační bariérou, která udrží teplo tam, kde má být. V zimě udrží teplo uvnitř, takže ušetříte tisíce za energie, v létě naopak venku. Nebudete tedy muset používat klimatizaci, čili opět ušetříte. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se venkovní rolety opravdu vyplatí. Shrnuto a podtrženo, venkovní rolety jsou velmi elegantní a maximálně praktický pomocník, který vám poskytne soukromí, ale také ochranu. I vašemu domu bude určitě slušet!

Publikováno: 13. 03. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: předokenní rolety | rolety | stínící systémy | venkovní rolety